14. červen přinese lepší Československo do Hearts of Iron IV a ruské DLC pro Europa Universalis IV
zdroj: tisková zpráva

14. červen přinese lepší Československo do Hearts of Iron IV a ruské DLC pro Europa Universalis IV

2. 6. 2017 10:54 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Ve studiu Paradox se rozhodli, že 14. červen učiní dnem ruských imperiálních ambicí. Vydají totiž jak Third Rome, DLC k novověké strategii Europa Universalis IV, v němž je propracována a vyladěna Ruská říše, tak Death or Dishonor, což je pro změnu přídavek k druhoválečným Hearts of Iron IV. Ten se zabývá čtyřmi zeměmi zaklíněnými mezi hladové obry nacistického Německa a Sovětského svazu, mezi které pochopitelně patří i Československo.

Third Rome svou velkolepou strategii rozšíří o nové možnosti týkající se východní supervelmoci. Ruský car bude mít na výběr spoustu nových politických i vojenských možností. Do druhé kategorie spadá například verbování speciálních jednotek střelců nebo násilné zabírání celých států namísto pouhých provincií. Do té první pak patří například čachry s vlivem ortodoxní církve či kolonizace liduprázdné Sibiře plné strategických surovin, například sněhu, ledu a úložišť pro politické vězně.

Dost zajímavě zní praktika ikonografie. Budete moci sponzorovat umělce, kteří vám namalují portréty duchovních velikánů, což pochopitelně zvýší prestiž vaší říše v očích všech dobrých pravoslavných křesťanů. Konkrétní benefity se navíc budou lišit podle toho, jakého konkrétního světce si necháte vymalovat. A celá tahle nadílka bude doplněna novými portréty a dalšími kosmetickými drobnostmi.

 

Death or Dishonor přidává národní zaměření pro čtveřici států – Československo, Maďarsko, Rumunsko a Jugoslávii. Hlavním dilematem těchto zemí bude, na kterou stranu se mají přidat. Dají se naverbovat nacistickým Německem a jeho šíleným vůdcem odhodlaným dobýt svět? Nebo raději vstoupí do služeb komunistického Sovětského svazu a jeho šíleného vůdce odhodlaného dobýt svět?

To jsou tedy možnosti. Možná že bude nejlepší vykašlat se na politický realismus a oportunistickou vypočítavost, popadnout pušku a jít padnout někam na hranice. Myšlenka, že by se snad tyhle státy spojily, přibraly do své středoevropské aliance ještě Polsko a společně se vypořádaly se všemi hrozbami, je bohužel vzhledem k dlouhotrvající rivalitě v regionu poněkud nedůvěryhodná. Ale kdo ví – Hearts of Iron IV koneckonců umí sugestivně simulovat alternativní realitu, jak ví každý, kdo přeměnil Spojené státy v krutou fašistickou dystopii a ovládl celou Severní i Jižní Ameriku.

 

Datadisky si můžete koupit na Paradox Store – Third Rome tady, Death or Dishonor zde. Pokud však vlastníte obě hry, Paradox si pro vás přichystal zajímavou nabídku v podobě balíčku obou DLC, který je pochopitelně levnější. Sice dohromady ušetříte jen 2 eura, ale pár bonusových korunek do prasátka nemůže ničemu uškodit. Kromě toho čeká všechny platící i neplatící hráče jako obvykle update zdarma.

Nejnovější články