LOTR: Return of the King - návod 2.část
zdroj: tisková zpráva

LOTR: Return of the King - návod 2.část

15. 1. 2004 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

V den premiéry filmového Pána Prstenů vám přinášíme návod na druhou polovinu akční mlátičky Return of the King, kde budete bojovat u bran Mordoru, zachraňovat Froda nebo shazovat Gluma do nitra Hory osudu.

Autor: ABE
Publikováno: 15.ledna 2004


Zvětšit zdroj: tisková zpráva Jak asi víte, premiéra posledního dílu filmové trilogie Pán prstenů režiséra Petera Jacksona je v České republice právě dnes. Naštěstí zpoždění oproti zbytku světa se týkalo "pouze" filmu, takže poslední týdny čekání jsme si mohli alespoň trochu zkrátit při hraní akční mlátičky The Lord of the Rings: Return of the King (recenze), kterou společně vyřešíme v tomto návodu. Jeho první část jsme vám společně s obecnými tipy nabídli zde, a dnes budeme pokračovat s radami pro zdárné dokončení druhé poloviny hry.


The Path of the King (pokračování)

 7. The Southern Gate
Jděte k bráně, ale jakmile vkročíte na most, tak se zavře a zeshora seskočí troll. Zabijte ho a jděte doleva (bojem se skřety se moc nezdržujte) a odpalte oba dva katapulty. Zboříte jimi jednu z věží a přes její trosky se snadno dostanete na hradby. Jděte doprava směrem ke zbořené věži a cestou odpalte také třetí katapult. Po ruinách vylezte na hradby a na nich zabijte trolla (dobře se zabíjí šípy nebo pomocí Special Ability).

Potom si dejte pozor na olifanta, který se objeví. Kryjte se proti lučištníkům a slona zabijte svým lukem. Poté zlikvidujte zbylé skřety na hradbách a kolem otevřete bránu. Tou se přiřítí malá jednotka skřetů, takže na ně vylijte rozžhavený olej. Jakmile bude po nich, vraťte se dolů a projděte bránou.

 8. Pelennor Fields
Obrázek zdroj: tisková zpráva Začátkem této mise je třeba pomoci okolním vojákům pobít celkem 60 nepřátel. Pozor si dávejte hlavně na vojáky z Haradu se štítem a kopím. Druhá část mise je trošičku složitější. Je třeba ochránit Éowin a Smíška před přicházejícími olifanty. Ti chodí kaňonem a zabít je lze pouze ze shora. Bohužel, sloni nechodí pokaždé na stejné straně kaňonu, takže musíte několikrát přeběhnout z jednoho vrcholku na druhý (bojem se skřety dole se nezdržujte).

Olifanty lze zabít několika způsoby. Jednak šípy, pokud je máte - jsou nahoře, kde ústí cestička zezdola, ale neplýtvejte s nimi, budete je ještě potřebovat. Dalším způsobem je použít oštěpy nebo balisty, které jsou na obou stranách rokle. Po každém zabitém olifantovi se objeví navíc ještě Nazgůl, kterého musíte odehnat od Éowin a Smíška pomocí šípů. Legolase byste měli mít tak na 6. levelu minimálně, takže šípy máte již vcelku silné. Neběhejte kvůli tomu dolů, ale střílejte na něj z kraje skály. Mise končí ve chvíli, kdy Nazgůla sestřelíte.

 9. The Black Gate
Poslední mise za Aragorna a spol., navíc zde můžete hrát také za Gandalfa. přesto doporučuji zůstat u Legolase. Obsahem mise je boj u bran Mordoru, konkrétně u Černé brány. Nejprve musíte zabít stvoření jménem Ústa Sauronova, které vám ukáže Frodovu drátěnou košili a snaží se vás přesvědčit, že je Frodo mrtev. S řádně vytrénovaným Legolasem není problém tuto stvůru zabít. Po její smrti se otevře brána a z ní se na vás vyvalí hordy nepřátel.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Tato část mise je trošku odlišná od těch ostatních ve hře, protože vaši společníci jsou smrtelní a mohou tedy zemřít, což se rovná opakování mise. Žádná speciální strategie jak postupovat asi není, stačí se jen držet poblíž toho, kdo zrovna potřebuje vaši pomoc - když jste poblíž, tak se vašim společníkům doplňuje zdraví. Gandalfa naleznete úplně nalevo, Gimli je uprostřed a Aragorn se bije většinou napravo. Hlídejte hlavně Gandalfa, na kterého občas zezadu útočí lukostřelci. Posledním soupeřem budou 3 prstenové přízraky. Je nutné mezi nimi přebíhat (čímž doplňujete životy svým přátelům) a postupně je zabíjet.


The Path of the Hobbits

 10. Escape from Osgiliath
První mise za hobity, konkrétně za Sama. Musíte uniknout z rozbořeného města Osgiliath. Utíkejte pořád dopředu, Glum vás povede. Bojem se moc nezdržujte a v případě nutnosti použijete Special Ability (neviditelnost). Zvlášť až poběžíte přes střechy a bude vás ohrožovat Nazgůl, tak se nikde nezdržujte a utíkejte pořád dopředu podle toho, jak se natáčí kamera až k žebříku. Slezte dolů, zabijte skřety a pokračujte po dalším žebříku. Na náměstíčku vás čeká menší boj, ale naštěstí tam je také láhev se životem. Pokračujte k dalšímu žebříku, vylezte nahoru a opět dávejte pozor na Nazgůla (viz. ukazatel vpravo nahoře). Přeběhněte přes střechy a slezte dolů po dalším žebříku.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Potom vyběhněte po schodech nahoru, strčte dolů zvon, vraťte se zase dolů a projděte dírou po zvonu. Čeká vás poslední střecha, opět přeběhněte co nejrychleji až k žebříku na druhé straně (kamera vám naštěstí inteligentně naznačuje cestu dál). Slezte až dolů do stok. Na jejich konci vás čeká trosku těžší bitva se skupinkou skřetů a hlavně jejich tlustým obrněným velitelem. K rozbití jeho brnění použijte Fierce Attack a pak už ho jen dodělejte běžným způsobem. Po zabití všech nepřátel otevřete mříž a pokračujte do další mise.

 11. Shelob's Lair
Druhá mise za hobity vás zavede až do doupěte Oduly. Musíte najít a zachránit Froda, kterého tento obří pavouk zajal. Na první pohled vypadají jeskyně trochu jako labyrint, ale je to jenom zdání. Zabíjejte pavouky (povalte je na záda a dodělejte pomocí Killing Move), ale pozor si dávejte na hejna malých pavoučků (na ty platí jen oheň). Pokud vám někde bude v postupu bránit pavučina, zapalte ji pochodní, čímž ji zničíte. První větší bitva vás čeká v jeskyni se skupinkou skřetů. Hoďte dvě pochodně na mumie nad jejich hlavami a na zbytek vysypte žhavé uhlí, případně je zlikvidujte ručně.

Postupujte dál a cestou využívejte pochodně na zapalování nepřátel. O kousek dál narazíte na skupinku skřetů, jděte napravo do kopce a sesypte na ně zeshora kamení. Jděte dál a po chvilce poprvé spatříte Odulu. Přejděte kamenný most a v jeskyni s malými pavouky použijte pochodně k jejich rozehnání.

Obrázek zdroj: tisková zpráva V další jeskyni s malými pavouky se vydejte nejprve cestou napravo. Propalte zeshora pochodní pavučinu, vraťte se dolů a pokračujte rovně v cestě dál až do doupěte Oduly. Na Odulu se dá útočit skoro pořád, občas však vyskočí na některou ze stěn a snaží se vám na chvíli schovat. Pozor si dávejte na pavouky, které proti vám posílá - hlavně se vyvarujte toho, aby vás obklíčili. Mise končí zneškodněním Oduly.

 12. Cirith Ungol
V této misi musíte vysvobodit Froda, kterého drží skřeti ve své věži. Nejprve je ale nutné pobít 80 nepřátel. Pamatujte si, že když jsou hobiti neviditelní (Special Ability), umí používat Killing Move k zabití nepřítele jednou ranou zezadu. V první bitce si dejte pozor hlavně na tlustého skřeta. Po boji spusťte padací most a pokračujte dál. Cestou využívejte kopí, která nepřátele zabijí jednou ranou, a užitečné jsou také koše se žhavým uhlím.

Na prvním náměstí se dejte chodbou nalevo (je v ní skřet s kopím a štítem). Uvnitř vás čeká menší bitka (použijte koše s uhlím). Potom jděte cestou dolů a venku na náměstí rychle proběhněte (nebo se zneviditelněte) doleva kolem skřetů až ke schodům. Jděte nahoru a vejděte do prvního průchodu. Tam použijte kotle s olejem a vylijte ho na skřety pod vámi (nutno několikrát zopakovat pro lepší efekt :)

Pak se vraťte na schody a pokračujte až úplně nahoru, kde přesekněte lano, které drží u stropu obří dřevěný lustr. Vraťte se dolů a pokračujte na vedlejší náměstí. Jděte podél pravé stěny, zneviditelněte se, projděte mezi skřety a spusťte padací most. Před něj pokračujte dál až k žebříku, po kterém vylezte nahoru. Tam shoďte dolů na skřety sudy, které jsou na kraji střechy, a utíkejte dál až ke katapultu, ze kterého vystřelte. Jděte do věže, kde najdete Froda. Ještě ale musíte napřed zabít skřeta, který ho hlídá. Ten je normálně nezranitelný, ale poté, co mu jedním oštěpem zničíte štít a druhým do na chvilku znehybníte, na něj můžete útočit. Toto stačí několikrát zopakovat a je hotovo.

 13. The Crack of Doom
Obrázek zdroj: tisková zpráva Poslední mise celé hry, ve které ovládáte Froda. Úkolem je shodit Gluma do nitra Hory osudu a tím zničit Prsten. Glum má však docela tuhý kořínek a jen tak se shodit nenechá. Je nutné ho nejprve dostat na okraj skály, potom ho pomocí Physical Attacku shodit dolů a když už se drží jen za ruce, musíte ještě použít Killing Move a tím ho sestrčit dolů. Toto musíte provést zhruba asi 5x a máte vyhráno. Pozor si přitom dávejte nejen na útočícího Gluma, ale také na padající kamení a lávu. Pokud to zvládnete, gratulujeme vám - právě jste dohráli LOTR: Return of the King.

Stáhněte si: Demo, Trailery a video ze hry, Trailer z filmu, Cheaty, Screenshoty

Související články: Recenze (11/2003), První díl návodu, Dojmy z dema (9/2003), NovinkyABE
autorovi je 20 let, studuje obor aplikovaná informatika na univerzitě v Hradci Králové, specializuje se na akční hry, RPG a strategie (všechny články autora)

 
 
ABE

Nejnovější články