zavřít

V EA si nejsou jistí úspěchem konzole Nintendo Switch, ale chystají na ni velkou hru

Switch

- Hardware autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Bude chystaná konzole Nintendo Switch obrovský úspěch, totální propadák nebo něco mezi tím?“ Tahle otázka v poslední době nejspíš budí ze sna nejednoho herně průmyslového experta. Jistě, systém, který můžete během vteřiny přetvořit z klasické domácí konzole na přenosný handheld, zní jako docela přitažlivá vlastnost. Ale zaujme dostatečnou část publika na to, aby se třetím stranám vyplatilo na ni vyvíjet a vydávat hry? Jistý si tím není ani Blake Jorgensen, finanční ředitel EA, která vývoj her pro Switch plánuje. 

“Máme z Nintenda radost, je to zajímavé zařízení,” prohlásil Jorgensen na UBS Global Technology Conference. “Ale ještě neumím předpovědět, kolik lidí osloví, a jestli je bude zajímat další přenosný přístroj vedle jejich běžných přenosných přístrojů, které už vlastní.“ To je samozřejmě velmi relevantní poznámka. Switch hodně sází na mobilitu a lokální multiplayer, ale bude se lidem chtít s sebou tahat ke všem tabletům, mobilům a notebookům ještě další krabičku? Těžko říct.

Pánové a dámy v EA si prostě nejsou úplně jistí, že Switch sklidí dostatečný úspěch. Ale hra, kterou si pro novou konzoli chystají, prý bude patřit k těm „větším“. Dává to smysl vzhledem k tomu, že velcí vydavatelé se odvážných nových IP bojí jako čert kříže dokonce i na prověřených systémech, natožpak na nové konzoli.

Takový další díl (nebo dokonce remake dílu) oblíbené série aspoň trochu připomíná sázku na jistotu, přestože ani v Nintendu, ani v EA nejspíš žádná jistota panovat nemůže. Dobrá zpráva je, že tvrdá prodejní data, do kterých se můžou hladově zakousnout analytici obou firem, jsou už v podstatě za dveřmi. Switch vychází v březnu příštího roku.

Zdroje: Gamasutra

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.