zavřít

V EA si nejsou jistí úspěchem konzole Nintendo Switch, ale chystají na ni velkou hru

Switch

- Hardware autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Bude chystaná konzole Nintendo Switch obrovský úspěch, totální propadák nebo něco mezi tím?“ Tahle otázka v poslední době nejspíš budí ze sna nejednoho herně průmyslového experta. Jistě, systém, který můžete během vteřiny přetvořit z klasické domácí konzole na přenosný handheld, zní jako docela přitažlivá vlastnost. Ale zaujme dostatečnou část publika na to, aby se třetím stranám vyplatilo na ni vyvíjet a vydávat hry? Jistý si tím není ani Blake Jorgensen, finanční ředitel EA, která vývoj her pro Switch plánuje. 

“Máme z Nintenda radost, je to zajímavé zařízení,” prohlásil Jorgensen na UBS Global Technology Conference. “Ale ještě neumím předpovědět, kolik lidí osloví, a jestli je bude zajímat další přenosný přístroj vedle jejich běžných přenosných přístrojů, které už vlastní.“ To je samozřejmě velmi relevantní poznámka. Switch hodně sází na mobilitu a lokální multiplayer, ale bude se lidem chtít s sebou tahat ke všem tabletům, mobilům a notebookům ještě další krabičku? Těžko říct.

Pánové a dámy v EA si prostě nejsou úplně jistí, že Switch sklidí dostatečný úspěch. Ale hra, kterou si pro novou konzoli chystají, prý bude patřit k těm „větším“. Dává to smysl vzhledem k tomu, že velcí vydavatelé se odvážných nových IP bojí jako čert kříže dokonce i na prověřených systémech, natožpak na nové konzoli.

Takový další díl (nebo dokonce remake dílu) oblíbené série aspoň trochu připomíná sázku na jistotu, přestože ani v Nintendu, ani v EA nejspíš žádná jistota panovat nemůže. Dobrá zpráva je, že tvrdá prodejní data, do kterých se můžou hladově zakousnout analytici obou firem, jsou už v podstatě za dveřmi. Switch vychází v březnu příštího roku.

Zdroje: Gamasutra

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.