zavřít

Nvidia radí, s jakou grafickou kartou rozjedete GTA V na maximální nastavení

PC

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Grand Theft Auto V je bezesporu jedním z nejdůležitějších PC titulů letošního roku a není tedy divu, že se kolem něj točí i výrobci grafických karet. Nvidia i AMD promptně vydali ovladače pro své grafické karty a předhání se v tom, kdo nabídne majitelům hry lepší zážitek. Nvidia se třeba pochlubila s poměrně užitečnou tabulkou, kde je jasně vidět, která karta je vhodná pro dané nastavení hry. Dozvíte se kupříkladu, že na rozlišení 3840x2160, s maximálním nastavením v options a 4x TXAA antialiasingem potřebujete mít pod kapotou svého počítače GeForce GTX Titan X a to hned třikrát v SLI.

Tabulku si můžete prohlédnout níže, ale neradujte se že karta,  o které jste mysleli, že už není takové dělo, nakonec Grand Theft Auto V utáhne v nečekané kvalitě. Všimněte si pod tabulkou připsané informace, že odhad odpovídá sestavě, ve které je Intel i7–47v  70K s 16 GB DDR3 RAM. Takže žádné ořezávátko.

GTAV_naroky

Nový ovladač od Nvidia, optimalizovaný pro GTA V, by měl logicky zlepšit výkon a hlavně SLI konfiguraci. Výrobce se v tiskové zprávě samozřejmě chlubí vychytávkami jako je Nvidia GameWorks Percentage Closer Soft Shadows, která zlepšuje vykreslení stínů v tom smyslu, že, stejně jako v reálném světě, pozvolna zjemňuje stín v závislosti na vzdálenosti od objektu, který stín vrhá.

Nicméně se stínovou technologií se nenechává zahanbit ani AMD, která GTA V zahrnula do programu Gaming Evolved, v jehož rámci s novými ovladači ve hře funguje technologie Contact Hardening Shadows - vytváří jemnější a realističtější stíny. Položku najdete v nastavení pod AMD CHS. Takže ať už máte grafiku od Nvidia, nebo AMD, v Grand Theft Auto V byste měli mít stíny zase o něco bližší těm reálným.

Tagy: hardware grand theft auto

Zdroje: tisková zpráva,Maximum PC

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.