zavřít

Nvidia radí, s jakou grafickou kartou rozjedete GTA V na maximální nastavení

Windows

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Grand Theft Auto V je bezesporu jedním z nejdůležitějších PC titulů letošního roku a není tedy divu, že se kolem něj točí i výrobci grafických karet. Nvidia i AMD promptně vydali ovladače pro své grafické karty a předhání se v tom, kdo nabídne majitelům hry lepší zážitek. Nvidia se třeba pochlubila s poměrně užitečnou tabulkou, kde je jasně vidět, která karta je vhodná pro dané nastavení hry. Dozvíte se kupříkladu, že na rozlišení 3840x2160, s maximálním nastavením v options a 4x TXAA antialiasingem potřebujete mít pod kapotou svého počítače GeForce GTX Titan X a to hned třikrát v SLI.

Tabulku si můžete prohlédnout níže, ale neradujte se že karta,  o které jste mysleli, že už není takové dělo, nakonec Grand Theft Auto V utáhne v nečekané kvalitě. Všimněte si pod tabulkou připsané informace, že odhad odpovídá sestavě, ve které je Intel i7–47v  70K s 16 GB DDR3 RAM. Takže žádné ořezávátko.

GTAV_naroky

Nový ovladač od Nvidia, optimalizovaný pro GTA V, by měl logicky zlepšit výkon a hlavně SLI konfiguraci. Výrobce se v tiskové zprávě samozřejmě chlubí vychytávkami jako je Nvidia GameWorks Percentage Closer Soft Shadows, která zlepšuje vykreslení stínů v tom smyslu, že, stejně jako v reálném světě, pozvolna zjemňuje stín v závislosti na vzdálenosti od objektu, který stín vrhá.

Nicméně se stínovou technologií se nenechává zahanbit ani AMD, která GTA V zahrnula do programu Gaming Evolved, v jehož rámci s novými ovladači ve hře funguje technologie Contact Hardening Shadows - vytváří jemnější a realističtější stíny. Položku najdete v nastavení pod AMD CHS. Takže ať už máte grafiku od Nvidia, nebo AMD, v Grand Theft Auto V byste měli mít stíny zase o něco bližší těm reálným.

Tagy: hardware grand theft auto

Zdroje: tisková zpráva,Maximum PC

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.