Nový obrázek PlayStation 5 ukazuje, jak bude konzole vypadat naležato
zdroj: Amazon

Nový obrázek PlayStation 5 ukazuje, jak bude konzole vypadat naležato

18. 6. 2020 16:25 | Hardware | autor: Jiří Svák |

Vlnovitě prohnuté bočnice PlayStationu 5 nevzbuzovaly během prezentace moc důvěry v horizontální uložení konzole. Přímo v streamu si ale pozorní diváci mohli všimnout modelu s Blu-ray mechanikou, kterak leží na boku s podporou stojánku.

Nový obrázek, který objevil dataminer na serveru Amazonu, ukazuje v lehu také verzi bez mechaniky. Jakkoli jsme byli z digitální edice PS5 nadšení pro její ladnější proporce, naležato vypadá zase přirozeněji model s mechanikou. Ale tisíc lidí, tisíc chutí.

PlayStation 5 naležato zdroj: Amazon PlayStation 5 zdroj: Sony

Členitý tvar podstavce bude pravděpodobně kopírovat tvar bočnic konzole, alespoň tak to vypadá z publikovaných obrázků a videí. Zda bude podstavec přichycen pomocí šroubů, anebo bude využit třeba magnet, nejde zatím poznat, Sony se detailnějším záběrům na opačnou stranu konzole jaksi vyhýbá.

Nabízí se ještě varianta, kdy budou v balení stojany dva, jeden pro horizontální a druhý pro vertikální uložení, ale doufejme, že designéři si s řešením pohráli a podstavce nebudeme muset prohazovat.

Ať už to bude jakkoli, důležité je, že s provozem konzole naležato v Sony počítali. Snad bude v obou polohách chlazení stejně efektivní. Ale to se dozvíme až po launchi konzole, který se plánuje na listopad letošního roku.

Nejnovější články