HW aktuality - koncept TeraHertzového tranzistoru
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality - koncept TeraHertzového tranzistoru

29. 8. 2006 22:22 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Výzkumníci z univerzity v Rochesteru dali dohromady zajímavý koncept zvláštního typu...

Výzkumníci z univerzity v Rochesteru dali dohromady zajímavý koncept zvláštního typu tranzistoru, který by podle nich mohl umožnit velmi vysoké pracovní frekvence. Věří, že jejich tranzistor by za pokojové teploty mohl dosahovat frekvence až 3,0 TeraHertz. Zařízení se jmenuje "Ballistic Deflection Transistor" a pracuje tak, že urychluje elektrony a pomocí elektrického pole řídí jejich dopad na centrální vychylovací trojúhelník. Podle toho na jakou stranu centrálního trojúhelníku elektron dopadne, je obvod zapnut (1) nebo vypnut (0). Do výroby se v nejbližších letech nedostane, ale vývojoví pracovníci usilovně hledají alternativy k současným tranzistorům, protože se domnívají, že ty nejpozději ve dvou desetiletích narazí na svoje fyzikální limity.

Grafický čip NVIDIA RSX v Playstation 3 bude mít zřejmě mírně upraveny pracovní frekvence. A to směrem dolů. Z původně plánovaných 550/700 MHz pro jádro a paměť to bude 500/650 MHz. Není známo, proč toto snížení o cca 10 procent. Nicméně faktem je, že i kdyby to bylo snížení o 20 procent, tak by grafický subsystém PS3 dosahoval hodně slušných výkonů.

Není AMD virus jako AMD virus. Symantec vydal 9. srpna zprávu popisující koncept druhu viru (červa) který by dokázal napadnout počítače a procesory AMD. Nazval je w32.bounds a w64.bounds a označil je jako málo nebezpečné. Bohužel se toho chytila některá nezodpovědná média a začala šířit paniku. Realita tedy je, že koncept viru je potvrzený a mohl by skutečně sloužit k vytvoření nějakého malwaru nebo něčeho podobného a napadnout nezabezpečený počítač. Měl by se však týkat všech procesorů, ne jenom těch od AMD. Více na webu Symantecu.

Intel Core 2 Conroe zažívá pomalejší nástup než se čekalo. V některých obchodech jsou Pentia 4 stále prodávanější než Conroe, ba co hůř, v první desítce prodejních žebříčků stále figurují ve větším počtu procesory AMD. 8 procesorů AMD připadá na 2 Intely. Zdá se tedy, že si všichni nechávají upgrade na vánoce nebo že je nabídka Intelu prozatím příliš neoslovila.
zdroj: TheInq

cappy

Nejnovější články