zavřít

Vývojáři Conan Exiles představili plány na letošní rok včetně obléhacích strojů

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Navzdory úvodním problémům se servery se dá s odstupem času konstatovat, že spuštění early access verze Conan Exiles se vývojářům z Funcomu doopravdy povedlo. Jestli ne technicky, tak finančně tedy určitě. Hra za první hodinu na Steamu utržila milion dolarů a celý vývoj se zaplatil za pouhý týden. Vývojáři teď slibují, že všechny ty peníze nezavřou do obrovského trezoru, ale raději je investují zpátky do hry. V budoucnu se tedy můžete kromě menších úprav těšit na šest velkých rozšíření zdarma a již slíbené porty na Xbox One i PlayStation 4.

Dva z chystaných updatů se zabývají vaším sídlem. Je dobře známo, že v pustině můžete zakládat města plná otroků a postupně rozšiřovat svou krutovládu nad krajinou. Obléhací boj je tedy logickým přídavkem. Hráči budou moci sestrojit mocné útočné stroje včetně obléhacích věží a trebuchetů a následně jimi pokořit hradby svých oponentů. Jednou z možných taktik prý bude vrhání shnilých mrtvol do ulic, kde se následně rozšíří ohavné choroby. Jak je vidět na níže přiloženém videu, trefit se je sice fuška, ale když už se vám to povede, výsledek je uspokojivě explozivní.

Že se nacházíte v brutálním a nemilosrdném světě důsledně ignorujícím Ženevské konvence vám dokáže i další rozšíření jménem Purge, které přinese zuřivé hordy počítačem ovládaných válečníků pobíhajících krajinou a hubících všechno, co jim stojí v cestě. Pokud se nechcete stát jejich příští obětí, potřebujete silné hradby a vojenskou moc. Když budete dostatečně dobří, můžete dokonce některé válečníky polapit, zotročit a nádavkem si pro sebe ukrást jejich vynikající vybavení.

S městy souvisí také tzv. Settlement System, který by měl doopravdy oživit jednotlivá sídliště. Svým otrokům budete moci nastavit rutiny, rozvrhy a dlouhodobé rozkazy tak, aby někteří z nich strážili určitou oblast, další vyráběli konkrétní předměty či sbírali suroviny, nebo s tím vším obchodovali. Postupem času si takhle můžete vytvořit svou vlastní funkční společnost, i když by možná bylo lepší, kdyby se o sebe vaši poddaní uměli postarat sami i bez rozkazů. Rozhodně však jde o přidaný důvod, proč se nenechat dobýt a vyhladit – představte si, že vám nějaký tupý barbar sekerou rozšvihá váš perfektně navržený hodinový strojek!

Další dobrou zprávou je, že v dohledné době bude výrazně usnadněn pohyb po pouštního dálavách. Vsednete do sedla, pustíte se do jízdního boje s ostatními vyhnanci, na svém koni budete nahánět velbloudy, nosorožce, dokonce i slony, abyste si z nich udělali soumary nebo pomocníky v boji. A kdybyste si radši vůbec nešpinili ruce, brzy se budete moci ponořit do tajů kouzelnictví. Ale pozor – nečekejte prosté házení ohnivých koulí. Magie Conanova světa je temná a zrádná, a pro její použití možná budete muset leccos obětovat.

Možná nejzajímavěji zní poslední zmiňovaný update – nová lokace, konkrétně vrchovina. Tady bude přirozeně mnohem větší zima než někde na poušti. Dá se čekat, že abyste neumrzli, bude v hlubokých lesích a mezi nepřístupnými horskými štíty třeba najít zdroj tepla. Odměnou za tvrdé podmínky vám budou nová monstra, vybavení, náboženství a samozřejmě spousta čerstvých dobrodružství. Menší novinky ukázané na GDC, například systém obarvení šatů nebo ukázka zaplaveného dungeonu, jsou k vidění v trailerech výše, takže pokud vás zajímá módní návrhářství v prostředí barbarské anarchie, nezapomeňte se na ně podívat.

Poslední důležitou informací je plánované datum vydání. To bylo stanoveno na začátek roku 2018, kdy Conan Exiles vyjde na PC, Xbox One i PlayStation 4. Na Xboxu by navíc ještě letos měla vyjít předběžná verze v rámci programu Game Preview.

Tagy: fantasy multiplayer survival sandbox

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.