zavřít

Vyšlo RPG West of Loathing, kde koně chodí po zadních a lidé jedí vlažné sladkosti

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Nastal čas zahrát si tak trochu jiné RPG. Něco zcela jiného než je třeba Skyrim nebo Zaklínač. Něco, kde chybí barvy, kde vážnost je na posledním místě, a kde na tom prvním je opravdu pořádná porce nadsázky. Takže, vezměte do ruky hada a běžte vyprášit kožich zlomyslným klaunům! Vyšla jediná hra svého druhu – West of Loathing.

West of Loathing je divoké RPG z ještě divočejšího západu, který se zrovna neinspiroval v tom našem skutečném. Jedinou podobnost naleznete v absolutní posedlosti v nošení pokrývek hlavy. Všechno ostatní, co jste o nebezpečné době kovbojů věděli, můžete rovnou zapomenout.

Jistě vám neunikl poměrně výrazný grafický styl, který tedy z grafiky postrádá prakticky vše. Jestli vám to náhodou něco připomíná, pak pravděpodobně freewarovou onlineovku Kingdom of Loathing od stejného studia Asymmetric (stále funguje a má pravidelně přes 300 hráčů!).

Ale co je West of Loathing vlastně zač? Když pominete unikátnost vizuálu, tak v jádru dostanete poměrně klasickou hratelnost – otevřený svět, plnění úkolů, řešení hádanek, vývoj postavy, tahový souboj na přání, volba klobouků, démonické krávy, zlomyslné klauny, ryby jako zbraně, opilé koně… Dobře, ke konci jsem trochu ujel, ale právě o tom hra je.

V podstatě v každém směru by na vás měl dýchat humor, objevit se nějaký vtipný nápis, srandovní představení a tisíce dalších komických situací, ze kterých vás rozbolí břišní svalstvo. West of Loathing vyšla na Steamu s klasickou 10% slevou za téměř 10 euro. Od 17. srpna pak v saloonu vysolíte 11 euro.

Tagy: humor RPG western

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.