zavřít

Vikinská 4X strategie Northgard z drsného severského prostředí se chystá do předběžného přístupu

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vikingové museli být zvyklí na nepřátelské, kruté podmínky. Jejich sídla, ať už ve Skandinávii, na Islandu, v Grónsku nebo dokonce v Severní Americe, se vždy musela potýkat s chladným počasím a nehostinnou přírodou. Ne že by to těmhle chlápkům bez rohů na helmě (je to mýtus, vážně!) příliš vadilo. Žili si ve svých chalupách, hodovali v síních, plavili se na drakkarech vstříc krvi a dobrodružství. Bezvadný život, zima nezima. Nevěříte? Brzo si to budete moci vyzkoušet na vlastní kůži ve strategii Northgard.

Ačkoli se teprve chystá do předběžného přístupu, Northgard už teď musí přitahovat milovníky žánru 4X, pamětníky série Settlers nebo všechny, kdo mají rádi pohádkově stylizované severské prostředí prolezlé nejen vousatými berserky, ale také všemožnou zvířenou, rostlinstvem a… příšerností. Obludáriem. Existuje vůbec podstatné jméno, které by plošně popsalo všechny zrůdy, které na vás číhají v hlubokých hvozdech? Jestli ano, tak je příliš strašlivé na to, abych si na něj dokázal vzpomenout.

Vaším úkolem ve hře je vybudovat prosperující, stabilní kolonii s dostatečným přísunem jídla a dalších nepostradatelných surovin, protože zima v Northgardu umí být štiplavější než Naglfar, bájná loď postavená z lidských nehtů. Musíte si dobře rozmyslet, zda bude výhodnější nastřádat si bohatou zásobu dřeva, nebo některé vesničany radši zaměstnat rybolovem. Či snad do vašich vynikajících štíhlých lodí nasázíte válečníky a pošlete je loupit za moře? Riskantní taktika, která se ale určitě může bohatě vyplatit.

Jen aby vám vaši sekerníci potom nechyběli, protože s dřevorubci asi pořádnou štítovou zeď nesestavíte. Může se stát, že na vás zaútočí hladové, lidožravé obludy, nebo omylem probudíte ohnivého draka… Možná dokonce dojde na nejhorší, a vy narazíte na další lidi. Vzhledem k nedostatku zdrojů se taková milá shledání nejspíš obejdou bez potřásání rukou. Místo toho dojde rovnou na potřes useknutou hlavou protivníka.

Můžete se pokusit vyhubit jak počítač, tak jiné (prozatím) živé hráče, nebo se s nimi klidně spojit a přežívat v harmonii – Northgard nabídne různé druhy multiplayerového zážitku. Tvůrci také plánují před finálním vydáním přidat různé prvky založené na zpětné vazbě komunity, takže pokud byste měli zájem přiložit ruku k dílu, označte si v kalendáři 22. únor. Tehdy hra zahajuje předběžný přístup na Steamu.

Tagy: strategie fantasy historická

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID (PC)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1199 Kč Koupit
 • hra MediEvil (PS4)

  Plnohodnotný remake legendární akční adventury, která před ...

  949 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1499 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.