zavřít

V právě vydaném DLC do Steel Division se blýsknou hrdinní Poláci

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Pokojný normandský venkov se svými statky, živými ploty, půvabnými kostelíky a romantickými výhledy na oceán je natolik vzdálený obecně přijímané představě pekla, že mi dělá obtíže obě lokace vůbec nacpat do jedné věty. V létě roku 1944 to ale byla v podstatě synonyma, což je reflektováno v názvu nejnovějšího DLC pro strategii Steel Division: Normandy 44. Jmenuje se Back to Hell, přináší kooperativní mise a nové divize a od včerejška si ho můžete koupit na Steamu či v obchodě Paradoxu.

Co všechno v rozšíření najdete? Inu, hlavním lákadlem jsou už zmiňované mise. DLC vám nabídne sedm různých historických scénářů, z nichž pět bude otevřených jakémukoli způsobu hraní: singleplayeru, kompetitivnímu multiplayeru i kooperaci, a to za libovolnou ze stran. Těšte se na operace Windsor a Bluecoat, o nichž jsem se zmiňoval už v minulém článku, a chcete-li odhalit další bojiště, mrkněte se na následující trailer.

Pro ty z vás, kdo nechtějí nebo nemohou, prozradím potěšující zjištění – jedním ze scénářů je bitva o kótu 262 na Mont Ormel. Tam Poláci v plné parádě předvedli, že odvaha ani bojové schopnosti jim rozhodně nechybí, a dokázali se dlouho bránit ohromné německé přesile snažící se vymanit ze spojeneckého obklíčení. Díky tvrdohlavým Polákům zakopaným na kopci byla Falaiská kapsa uzamčena a Němci v Normandii zcela poraženi. Z trochu osobnějšího úhlu tuhle bitvu zpracovala například Call of Duty 3.

Spolu s misemi dorazily ještě další čtyři divize, dvě spojenecké a dvě německé. Za Brity tu je 7. obrněná divize, takzvané „Pouštní krysy“, a francouzské odbojové síly s německou nakradenou technikou. Síly Třetí říše se spolehnou na velezkušenou 2. pancéřovou divizi a na německé obránce pevnůstek kolem Paříže – tedy jedna vysoce mobilní, druhá silně statická varianta.

Back to Hell vás vyjde na 15 eur, což je shodou okolností jen o euro míň, než kolik momentálně stojí základní hra. Na Steamu i Paradox Plaza bude ještě 24 hodin zlevněná o 60 procent, a kdybyste si chtěli dopřát kompletní zážitek, mrkněte ještě na balíček Locked and Loaded. Ten je zlevněný na polovic, i když to pořád dělá přes 40 eur, ale výměnou dostanete obě dosavadní DLC spolu s Deluxe edicí hry.

Tagy: strategie druhá světová válka válečná realistická

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,tisková zpráva,Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.