zavřít

V Echo jste sami sobě největším nepřítelem a ne, spojenci se stát nemůžete

PlayStation 4 Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Bělovlasá dívka En se po minulých, pravděpodobně hrůzných událostech vydává napříč galaxií k bájnému místu s prostým názvem Palác. Zde chce nalézt futuristickou technologii, jež umí vracet život těm, kteří o něj neměli nikdy přijít. K její smůle zde nalezne něco zcela jiného – desítky kopií sebe sama, které touží jen a pouze po její smrti. Ambiciózní sci-fi Echo právě dorazilo na Steam.

Není to tedy náhoda, že na podivném, lidskou rukou vybodovaném místě narazí na svůj předobraz. Pradávná civilizace obývající palác již dávno zanikla, nechala však za sebou důmyslný obranný mechanismus. Humanoidní bytosti na sebe v případě ohrožení berou podobu narušitele a okamžitě se od něj začnou učit jeho chování.

Co to pro vás znamená? Půjdete-li po nich Rambo stylem, oplatí vám stejnou měrou. Budete-li je přepadávat zpoza rohů, sami si nikdy nebudete jistí, odkud přijde další rána. Nebo je snad chcete ostřelovat zdálky? No, radši si to rozmyslete dvakrát nebo radši třikrát. Ať už se rozhodnete jakkoliv, v každém momentu budete čelit sami sobě.

Platí to tedy do chvíle před blackoutem, který spustí reboot celého obranného systému. Během tohoto náročného procesu se nezaznamenávají vaše kroky, takže máte absolutní svobodu a snad i trochu času k nalezení v úvodu avizované technologie. Jakmile se systém opět nahodí, umělá inteligence protivníků se začne učit od začátku.

Nedá se zrovna říct, že byste v Paláci byli sami, ale vaše smrtící já nejsou zrovna dobrými společníky. Tím je palubní počítač London z vaší vesmírné lodi. Jeho prací pravděpodobně bude udržovat vás v příčetnosti a komentovat situaci ve vašem okolí (pravděpodobně ho taháte sebou v hodinkách jako Holyho...). Nikde se nepíše, koho to chce En oživit, ale kdybych si měl tipnout, nedivil bych se, kdyby London bylo vědomí zesnulého přítele.

V každém případě by vás dabing ani jedné postavy neměl zrovna obtěžovat. Hrdince En vdechla hlas Rose Leslie, kterou bude většina z vás znát jako Ygritte ze Hry o trůny, zatímco role Londona se ujal zkušený herní dabér Nicholas Boulton, který se dříve postaral třeba o Drutha z Hellblade: Senua’s Sacrifice. Echo už je k mání na Steamu s 10 % slevou za 20,69 eur. Verze pro PlayStation 4 by měla dorazit z kraje října.

Tagy: stealth akční sci-fi adventura

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.