zavřít

Svět Lord of the Rings Online se po letech rozšíří o vytoužený Mordor

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hrajete ještě někdo MMO ze světa Pána prstenů z roku 2007? Podle Steam Charts hraje Lord of the Rings Online (LOTRO) v průměru téměř 1000 hráčů každý den, což je u deset let staré onlinovky poměrně slušný výkon. Zvlášť když si uvědomíte, že poslední páté rozšíření Helmův žleb vyšlo před téměř čtyřmi roky. LOTRO však má stále co ukázat a není to nic menšího než samotný Mordor.

LOTRO byla v době svého vydání výborně hodnocená hra, která se nebála konkurovat úřadujícímu World of Warcraft. Tenkrát zaujala špičkovou grafikou, rozmanitými questy, systémem craftingu a samozřejmě dějovým zasazením. Jen pro připomenutí, v prvních pěti rozšířeních (vydávaných s téměř roční přesností) jste postupně zavítali do dolů Morie, Temného hvozdu, Železného pasu, Rohanu a již zmiňovaného Helmova žlebu. A teď se konečně dostane ke slovu i Mordor!

Pokud hru stále ještě hrajete, pak asi nemáte moc co řešit. Pro vás ostatní by to mohl být dost dobrý důvod se ke hře vrátit nebo se do ní podívat vůbec poprvé. V takovém případě vás určitě mile překvapí free-to-play model hry (stránka nebo Steam). Hru si tak můžete vyzkoušet a pokud vás neodradí grafika, můžete si pořídit rozšíření Mordor.

V rozšíření se samozřejmě podíváte do velice nepřátelského prostředí Sauronovy základny, a to v rámci více jak tří stovek questů. Kromě toho na vás čekají stovky skutků (deeds) a nový systém loajality, díky kterému se můžete zavázat některé z frakcí, plnit pro ní úkoly a získat speciální odměnu. To vše si můžete pořídit za 40 dolarů z oficiálních stránek.

Pokud navíc toužíte po nové rase vznešených elfů, dalším slotu postavy a exkluzivních kosmetických doplňcích, budete muset zacvakat dvojnásobek. A když si k tomu přidáte ještě akcelerátory zisku zkušeností, teleporty, relikvie, sdílené úložiště, měsíc VIP účtu a další, připravte si rovnou 130 dolarů.

Máte-li hoďku čas (třeba během stahování LOTRO, trpíte-li stejně pomalým připojením jako já), mrkněte se na video níže, ve kterém se rozebírá nejenom nové rozšíření Mordor. Byť se to tak může zdát, nejde o záběry z hraní, protože postava stojí celou hodinu na jednom místě… Brány Mordoru by se měly otevřít již 31. července, i když je nejzazší termín stanoven na konec srpna.

Tagy: fantasy

Zdroje: PC Gamer

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.