zavřít

Slimo-kočka přichází! Plošinovka Rain World vyjde už na konci března

PlayStation 4

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Petr se na plošinovku Rain World, jejíž hlavní hrdinkou je směsice slimáka a kočky, velice těší, jak dokazuje tenhle článek. V něm je psáno, že hra vyjde někdy ve druhé polovině letošního roku, ale ouha! Chybička se vloudila. Naštěstí. Nové datum vydání bylo totiž stanoveno na překvapivě brzký 28. březen! A spolu s tímhle radostným oznámením na svět přišel i nový trailer pojednávající o osudu slimo-kočky.

Rain World pojednává o světě, kde prší. A teď nemám na mysli příjemné jarní deštíky, dokonce ani monzunové lijáky někde v tropickém pásmu, ale kontinuální vodní masakr srovnatelný leda tak s tím, co postihlo chudáka Noema. Všechno, co žije, čelí hrozbě utopení, a zdroje se pomalu ztenčují. V takovém prostředí není vůbec lehké přežít, a přesto se právě o to snaží hromada různých živočichů, mezi nimi i slimo-kočka a v její kůži vy.

Musíte si ale dávat pozor. Sice jste predátorem, ale v žádném případě se nevyskytujete na vrcholu potravního řetězce. Pakliže narazíte na někoho silnějšího, než jste vy sami, nezbývá nic jiného, než uprchnout – nebo, v lepším případě, svést dvě mocná monstra dohromady, zpovzdálí sledovat, jak se navzájem zmasakrují, a pak slíznout smetanu. V zápase o přežití se na žádná pravidla nehraje. Jste tu jen vy, vaše hbitost, mrštnost a inteligence, plus vaše oblíbená zbraň – oštěpy.

A tak se plížíte postapokalyptickou průmyslovou divočinou, hledáte jídlo, unikáte nepřátelům a odhalujete spousty tajemství, zbytky starého, zničeného světa. Pakliže byste chtěli přičichnout k bizarní, melancholické atmosféře hry, nezapomeňte si pustit nový trailer. Jeho vypravěč má sice pěkně divný přízvuk, ale přesto – nebo možná proto – se mu daří drnkat na ty správné náladové struny.

Tagy: Indie Kickstarter plošinovka

Zdroje: PC Gamer

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.