zavřít

Slimo-kočka přichází! Plošinovka Rain World vyjde už na konci března

PlayStation 4

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Petr se na plošinovku Rain World, jejíž hlavní hrdinkou je směsice slimáka a kočky, velice těší, jak dokazuje tenhle článek. V něm je psáno, že hra vyjde někdy ve druhé polovině letošního roku, ale ouha! Chybička se vloudila. Naštěstí. Nové datum vydání bylo totiž stanoveno na překvapivě brzký 28. březen! A spolu s tímhle radostným oznámením na svět přišel i nový trailer pojednávající o osudu slimo-kočky.

Rain World pojednává o světě, kde prší. A teď nemám na mysli příjemné jarní deštíky, dokonce ani monzunové lijáky někde v tropickém pásmu, ale kontinuální vodní masakr srovnatelný leda tak s tím, co postihlo chudáka Noema. Všechno, co žije, čelí hrozbě utopení, a zdroje se pomalu ztenčují. V takovém prostředí není vůbec lehké přežít, a přesto se právě o to snaží hromada různých živočichů, mezi nimi i slimo-kočka a v její kůži vy.

Musíte si ale dávat pozor. Sice jste predátorem, ale v žádném případě se nevyskytujete na vrcholu potravního řetězce. Pakliže narazíte na někoho silnějšího, než jste vy sami, nezbývá nic jiného, než uprchnout – nebo, v lepším případě, svést dvě mocná monstra dohromady, zpovzdálí sledovat, jak se navzájem zmasakrují, a pak slíznout smetanu. V zápase o přežití se na žádná pravidla nehraje. Jste tu jen vy, vaše hbitost, mrštnost a inteligence, plus vaše oblíbená zbraň – oštěpy.

A tak se plížíte postapokalyptickou průmyslovou divočinou, hledáte jídlo, unikáte nepřátelům a odhalujete spousty tajemství, zbytky starého, zničeného světa. Pakliže byste chtěli přičichnout k bizarní, melancholické atmosféře hry, nezapomeňte si pustit nový trailer. Jeho vypravěč má sice pěkně divný přízvuk, ale přesto – nebo možná proto – se mu daří drnkat na ty správné náladové struny.

Tagy: Indie Kickstarter plošinovka

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.