zavřít

Rust opouští early access s přepracovanou grafikou a žábou na gumovce

Windows MAC

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Trvalo to nějaké 4 roky a pár měsíců navrch, aby se onlinový survival Rust dostal z early accessu do stavu plné hry. I když v podstatě mohl nadále setrvat pod nálepkou předběžného přístupu, protože práce na něm je snad ještě víc než na kostele. Ale takhle to tvůrci zkrátka chtějí, aby si mohli účtovat 35 dolarů namísto dosavadních 20. Ale nemůžeme jim to mít za zlé, když Rust za tu dobu tak dozrál.

Youtubový kanál Shadowfrax ve svém videu níže shrnuje přínos přechodu do plnohodnotné hry. Předně většinu hráčů zajímalo, co dostanou za to, že investovali své peníze do rozdělané hry a že ji pomáhali vyvíjet tím správným směrem. Pokud tedy patříte mezi tyto „betatestery“, pak vás nová verze hry přivítá krásnými zelenými gumovkami s žabí tematikou. Nejsou však jen na okrasu, ale chrání vás před chladem a radiací. Ještě štěstí, že Rust neřeší zapařené nohy…

Druhou, mnohem podstatnější součástí plné hry je kompletně přepracovaná grafika. Já si Rust vyzkoušel před nějakými 3–4 roky, kdy šlo v podstatě o holé pláně bez vegetace s pár stromy, což mě na zadek rozhodně neposadilo. Nové záběry z přepracované grafiky jsou už něco jiného. Hra vypadá opravdu krásně a z tohoto pohledu ji lze skutečně považovat za hotovou.

Ale jak již bylo řečeno výše, vývoj se ani zdaleka neblíží konci. Pokud hru vlastníte nebo si ji teprve pořídíte, objeví se vám v knihovně na Steamu dvě její verze. Jedna hlavní určená k vlastnímu hraní, a druhá vedlejší, kde se budou testovat nové funkce před tím, než se přidají do té hlavní.

Updaty už nemají létat s týdenní kadencí, ale jednou měsíčně. A jejich náplní bude opravdu spousta nových funkcí, o čemž se můžete sami přesvědčit z tohoto plánu. Tvůrci plánují zlepšit vlasy, farmaření, pohyb hráčů, vodu, přibude elektřina, vozidla, telefony, události, gesta…

Early access tak v podstatě pokračuje i napříč rokem 2018, ale současná verze hry je už natolik stabilní a bohatá, že si toto přízvisko od vývojářů nezaslouží. Pokud se chcete připojit a dostat okamžitě na zadek od místních mazáků, pak jste vřele vítáni.

Tagy: zombie akční survival

Zdroje: PC Gamer

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.