zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme real time strategii Dune II

Windows Amiga MegaDrive

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Přestože Doom nebyla první first person střílečka, po jejím vydání se podobnému typu her začalo říkat „doomovky“, a vydrželo to pěkných pár let. Přestože Dune II nebyla první real time strategie, po jejím vydání se hrám podobného typu říkat „dunovky“ co? Nezačalo, a je to nespravedlnost, protože zatímco střílečky se koncepčně i obsahově od doby Dooma někam posunuly (jestli je to dobře, nebo špatně, necháme na vás), dnešní RTS hry jsou de facto stejné jako Dune II. Těžíte suroviny, budujete základnu a jednotky, bojujete s nepřítelem. A protože jakoukoli nespravedlnost nemáme rádi, tak vám dnes Dune II předvedeme, abyste na vlastní oči viděli, že ona absence koncepčního posunu v RTS žánru není jen náš bohapustý konstrukt.

Dune II vychází z literární předlohy Franka Herberta a jejího filmového zpracování z pera Davida Lynche. Bere si však jen povrchní inspiraci, protože jinak nejde o nijak zásadně příběhovou hru. Názvy klanů, jednotek či nepřátel sedí (částečně), zápletka také, ale na to všechno člověk rychle zapomene při frenetickém budování základny, těžení koření, ale hlavně při naklikávání jednotek, aby těžily, kde mají, případně bojovaly, kde chcete. Pořád je to zábava, jak se můžete společně s námi přesvědčit.

Tagy: strategie retro gamesplay realtime

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.