zavřít

Po velkých útrapách vyjde poslední epizoda The Walking Dead: The Final Season

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Herní adaptace seriálu Živí mrtví to v poslední době měla dost těžké, ani nemluvě o vývojářích z Telltale, kteří během prací na ní přišli o práci. Spousta z nich sice našla dočasné útočiště u Skybound Games, kteří se zavázali The Walking Dead: The Final Season dokončit, příští měsíc ale finální sezónu uzavře ta úplně poslední epizoda. Snad se tím uzavře i celá tahle poněkud smutná kapitola moderních herních dějin.

Čtvrtá epizoda, Take Us Back, vyjde na PC, Xbox One, PlayStation 4 a Switch 26. března. Se zkompletováním poslední série si The Walking Dead: The Final Season vyslouží také krabicovou verzi hry, mimo PC platformy. Tam si poslední dvě epizody z dílny Skybound Games zahrajete jen prostřednictvím Epic Games Store, i když hráči, kteří si v minulosti zakoupili season pass na Steamu nebo GOG, se k nim dostanou i tam.

Příběh Clementine se tak dočká snad alespoň do určité míry zdárného konce. Vzhledem k tomu, že se začal psát už v roce 2012, zavládly u fanoušků po konci Telltale Games oprávněné obavy, že bez posledních dvou epizod přijdou o uspokojivé rozuzlení. Naštěstí jim na pomoc přispěchal autor původních komiksů Robert Kirkman, shodou okolností také jeden z šéfů Skybound Entertainment, který neváhal pro tyto účely rozšířit do té doby miniaturní herní divizi.

S vývojem i tak ale bylo poměrně dost problémů. Získat práva na herní adaptaci od Telltale sice bylo snadné, než ale šéfové studií vyřešili obchodní záležitosti, spousta vývojářů už si našla jinou práci. Telltale navíc sídlilo v San Franciscu, kanceláře Skybound se naproti tomu nachází v Los Angeles. I tak se ale na posledních dvou epizodách nakonec podílela velká část tvůrců původních her.

26. března se tedy uzavře jak příběh Clementine, tak svým způsobem i celého Telltale Games. Vzhledem ke komerčnímu a kritickému neúspěchu Overkill’s The Walking Dead se dá uvažovat o tom, že tahle zombie značka nosí tvůrcům trochu smůlu, takže bych se nedivila, kdyby si celý herní průmysl dal od The Walking Dead nadlouho pauzu.

Tagy: konec zombie akční adventura herní série The walking dead epizodická hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.