zavřít

Chcete si zkusit práci operátora tísňové linky? Umožní vám to hra 112 Operator

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Není lehké být operátorem tísňové linky. V tomto nezáviděníhodném zaměstnání se člověk musí neustále rozhodovat, k jakému případu poslat sanitku, kdy stačí jenom poradit po telefonu a kdy si z něj někdo prachsprostě střílí, a to je jen jeden příklad z mnoha podobných dilemat. Díky strategické simulaci 112 Operator si to můžete zkusit sami.

zdroj: Archiv

112 Operator je nástupce originální strategie 911 Operator, který vám umožnil spravovat policisty, záchranky a hasiče klidně ve vašem vlastním městě. Sám jsem si vyzkoušel být člověkem, který zachraňuje životy a odhaluje vtipkující idioty v Příbrami a nutno říct, že z některých telefonátů běhal mráz po zádech.

112 Operator bude ve svém základu stejnou hrou. Opět si vyberete jedno ze stovky tisíc skutečných měst, ve kterém budete odpovídat na nespočet tísňových volání. 60 z nich bude plně nadabovaných a na základě jejich obsahu musíte rozhodnout, zda jde o skutečnou tíseň a jakým způsobem ji vyřešit. Bude stačit policie, aby zastavila agresora? Vyšlete i záchranku, aby se postaral o případné zraněné?

Vaše jednotky nejsou neomezené, takže neuvážené vyslání vrtulníku k případu, který není tak vážný, může zapříčinit úmrtí spousty osob u jiného případu, na který už nemáte kapacity. Ale na rozdíl od 911 Operator budete v 112 Operator operovat v mnohem větším měřítku.

zdroj: Jutsu Games

Jednak jednotlivé mapy mají být až 25krát větší, jednak dojde i na globální teroristické útoky a přírodní katastrofy. Budete sledovat hustotu dopravy, která se mění se střídáním dne a noci. Sem tam hodíte očkem po předpovědi počasí, jestli se náhodou neblíží nějaké tornádo či nehoří les. I střídání ročních období přináší své vlastní výzvy.

Zároveň se vám rozšíří typy jednotek z klasických motorek a aut na policisty na koních a bicyklech pro méně vážné případy, s hledáním drog pomůže vycvičený pes, se zneškodňováním bomb zase robot, využijete jednotku SWAT a zamáváte se stávkujícími davy díky policistům se štíty a kouřovými granáty.

zdroj: Archiv

A aby toho nebylo málo, dojde i na příběhovou kampaň. V té začnete jako obyčejný operátor, a pokud budete plnit příkazy svých nadřízených, můžete se vypracovat až na manažera podobných operátorů a řídit tak lidi, kteří řídí lidi v těch největších metropolích na světě.

Tisková zpráva se nezmiňuje o pandemiích. Možná ve hře jsou a tvůrci se jen bojí provokovat panikařící společnost, možná tuto hrozbu do hry vůbec nepřidali. Každopádně práci operátora v 112 Operator si můžete vyzkoušet nejdříve 23. dubna na PC.

Tagy: manažer záchranná služba tísňová linka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.