zavřít

Akce podle vzoru SWAT. Vychází taktická střílečka Police Stories

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Máte rádi SWAT 4? Že se ptám, jasně že máte. Tamější hororovou atmosféru, která pramenila z faktu, že coby policista nesmíte vystřelit první a za každými dveřmi se může skrývat po zuby ozbrojený padouch, který takové morální zábrany nemá, se pak už žádné hře, kterou jsem zkusil, zopakovat nepodařilo. Třeba se to povede Police Stories, které vycházejí právě dnes.

Bohužel vás musím vyzvat, abyste jménem zákona krotili svá očekávání: Police Stories nejsou střílečkou z pohledu první osoby, ale top-down záležitostí přirovnatelnou spíš k Door Kickers. Ale věčné dilema zásahových jednotek, kdy použít smrtící sílu, by mělo být efektivní tak i tak. Jednou neudržíte nervy na uzdě – a mise je v prachu.

K tomu se hrou vine ještě příběh o poldovi-veteránovi, kterému šéfové přesně podle žánrových konvencí přiřadí mladého, nezkušeného parťáka. Toho v základu ovládá umělá inteligence, ovšem pokud budete chtít, je možné se vrhnout i do kooperace, i když onlinový co-op dorazí do hry až s updatem 2. října.

Do té doby si aspoň můžete vyzkoušet zbraně – nebo, a to je možná ještě důležitější, všechny možné speciální policejní hračičky, které strážci zákona používají k pacifikaci ohavných zlotřilců. „Bez flashbangů do hospody nelez!“ jak říkával můj děda. Pak už ho tam chudáka nechtěli pouštět, ale děda se stejně jako hrdinové Police Stories naučil k otevírání dveří používat plastickou trhavinu, co všechny na druhé straně dveří na okamžik ochromila. Chytrý chlap.

Nové vybavení si odemykáte postupně s tím, jak procházíte kampaní, což vám v čím dál komplikovanějších misích určitě pomůže. Víc padouchů, víc rukojmích, víc bomb k zneškodnění… Zní to jako ta pravá policejní zábava. První flashbang vybuchne zhruba za čtyři hodiny, kdy hra vyjde na Steamu.

Tagy: policie akční taktická

Zdroje: Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.