Změny na poli českých prodejců her – Xzone fúzuje s Gameexpress
zdroj: tisková zpráva

Změny na poli českých prodejců her – Xzone fúzuje s Gameexpress

28. 7. 2015 12:51 | Byznys | autor: Aleš Smutný |

V českém herním byznysu se poslední dobou děje hodně věcí. Nedávno změnila majitele firma JRC Czech a nyní dochází k fúzi dalších významných hráčů – Xzone a Gameexpress. Výsledkem fúze je, že firma Express Store (provozovatel Gameexpress) se stává součástí a majetkem Xzone, přičemž ale její majitelé dostanou podíly v Xzone. Po fúzi bude tedy rozdělení podílů následující: Martin Schovanec 30%, Jiří Pospíšil 20%, Jan Hanuš 20%, Bohuslav Schovanec 15% a Ladislav Hadač 15%.

Martin Schovanec potvrzuje, že současná situace, kdy na poměrně malý český trh připadají čtyři desítky prodejců je dlouhodobě neudržitelná a i proto došlo k fúzi. Ostatně, podobné další fúze a změny máme čekat. Samozřejmě jde o výrazné posílení samotné Xzone, která si upevňuje svou pozici v rámci českého trhu. Pro Xzone navíc znamená celá akvizice také přístup na slovenský trh, kde Gameexpress také působí.

„Xzone.cz tímto spojením potvrzuje svoje postavení velmi silné dvojky na trhu, kterou je se ctí. Ještě důležitější pro budoucnost naší společnosti než vyšší tržby je to, že jsme spojením získali kvalitní tým lidí včetně spoluzakladatelů Expres Stores, s.r.o., kteří si prošli za 14 let podobným vývojem a zkušenostmi jako my v Xzone,“ dodává Schovanec.

Pro obě firmy je klíčový prodej skrze eshopy, byť Xzone má pětici kamenných prodejen. V rámci prodejů se obě firmy střídaly na druhé a třetí pozici v rámci ČR, což nyní, po fúzi, dává Xzone poměrně pevnou pozici české dvojky. Bude tedy nyní zajímavé sledovat transformaci trhu, zda dojde k dalšímu vytváření silnějších subjektů, které výrazněji vystoupí ze současné fragmentované situace na poli herních prodejců u nás.

Nejnovější články