zavřít

World of Tanks pro Xbox 360 se liší jen v drobnostech

Windows Xbox 360

- Byznys autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Ještě před prezentací Xbox One opepřil korpulentní Victor Kislyi jinak nafintěný blok Microsoftu na E3. Kislyi je šéfem studia stojícího za free-to-play záležitostí World of Tanks a na E3 překvapivě oznámil invazi svého majstrštyku na starý dobrý Xbox 360. Web GamesIndustry si proto Kislyiho nyní vzal na slovíčko, aby s ním přechod pro konzole i odlišnosti nové verze probral.

Prvním a veskrze prozaickým důvodem expanze na konzole je samozřejmě jejich obliba v Severní Americe. "Microsoft a Sony mohou dohromady nabídnout 100 milionů aktivních hráčů. Nejsou to lidé, co si jen přečtou e-mail, jde o hráče. Jde o celou vlastní kulturu. Jste to vy, kdo musí přijít k nim."

Dále se pochlubili tím, že jádro xboxové verze World of Tanks má nabídnout stejnou hratelnost a principy jako PC verze. Dle kreativního ředitele TJ Wagnera provedli vývojáři pouze změny nezbytné pro možnost hrát hru z větší vzdálenosti – patří sem zjednodušení interface, ovládání a nakonec upgradů tanků.

Závěrem se Kislyi vyjádřil i k zakoupení studia Gas Powered Games a příchodu veterána Chrise Taylora do řad lidí z Wargaming – žel bohu však nevypustil z úst nic jiného než tradiční PR omáčku o tom, jak skvěle si budou rozumět. Chcete-li se ujistit na vlastní oči, původní článek GamesIndustry je k nalezení zde.

Tagy: byznys konzole vs pc

Zdroje: GamesIndustry International

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.