zavřít

Vivendi Universal Entertainment se spojí s NBC

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

General Electric a Vivendi Universal dnes oznámili, že byla podepsána smlouva o spojení skupiny televizních kanálů NBC a zábavní divize Vivendi Universal Entertainment (VUE).

Nově vzniklá společnost ponese název NBC Universal a bude z 80% vlastněna General Electric a z 20% Vivendi. O finančních problémech Vivendi se mluvilo již dříve, stačí vzpomenout na spekulativní zprávy, pojednávající o možném odkoupení Blizzardu a Sierry (studia Vivendi Universal Games) Microsoftem.

Jak se nakonec ukázalo, Vivendi si s celou situací poradili jinak a částečně odprodali zábavní divizi, která se zabývá produkcí a distribucí filmových titulů. Celé spojení VUE s NBC bude dokončeno v prvním pololetí roku 2004, více se můžete dozvědět z této tiskové zprávyna webu General Electric. Pro nás tato informace ale žádnou výraznou změnu neznamená, hry jako Contract J.A.C.K., Counter-Strike: Condition Zero, World of Warcraft nebo Half-Life 2 vyjdou pod hlavičkou Vivendi Universal Games, herní divize Vivendi, která zůstává součástí firmy.

zdroj: GamersHell, GE
ka

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.