zavřít

Tvůrci S.T.A.L.K.E.R.a brzy oznámí novou hru a chtějí rázně bránit práva na značku

Windows MAC Linux

- Byznys autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Ke konci minulého roku jsme se překvapivě dozvěděli o znovuvzkříšení studia GSC Gameworld, které má na kontě sérii S.T.A.L.K.E.R., a v současnosti připravuje "něco" nového. Valentin Yeltyshev z GSC už minule naznačil, že by případné pokračování série S.T.A.L.K.E.R. nebylo vůbec jednoduchým projektem - muselo by se jednat o kompletně novou a od základů vybudovanou hru. Nešlo by tedy o hru podobnou add-onům Clear Sky a Call of Pripyat, které vycházely z první hry. A zatím se zdá, že GSC už na realizaci výše popsaných plánů pracuje!

Valentin Yeltyshev se o plánech studia GSC rozpovídal pro Polygon. Když vedení studio GSC uzavřelo (důvody popisoval tento článek), tak se část klíčových zaměstnanců semkla pod jménem Vostok Games a jali se vyvíjet titul Survarium. S tím se však Valentin neztotožnil a nedokázal si ani představit, že by se dalo vyvinout něco kvalitnějšího než S.T.A.L.K.E.R. - na nějaký čas na herní průmysl zanevřel zcela. To bylo začátkem roku 2011.

Před koncem minulého roku však došlo k opětovnému sjednocení týmu a vrátil se i Valentin. Studio nyní stále vlastní Sergei Grigorovich, už však nezastává klasickou manažerskou pozici, jako tomu bylo dříve, a studio předal svému bratrovi. Ten byl s GSC od samotného začátku někdy okolo roku 2000, a pokud řekneme, že je to právě on, kdo vede vývoj zatím tajemstvím zahaleného titulu, tak z toho jistě vlasy hrůzou nevstanou. Tvůrci zatím vývoj dotáhli do stádia alfa verze s tím, že představení hry se prý dočkáme brzy. Již nyní je ale z různých náznaků jasné, že se na nás řítí další titul z rodiny S.T.A.L.K.E.R. Ba co více, řítí se na nás dokonce dva!

Tím druhým je problematický projekt STALKER: Apocalypse od studia West Games, složeného převážně z dalších bývalých členů GSC. Když studio ještě fungovalo, rozpracovali údajně izometrickou flashovou hru zasazenou do světa této série, brzy však projekt zrušili, tým se rozešel a Apocalypse je zřejmě pozůstatkem této dřívější snahy.

Za pozornost jistě stojí, že to West Games zkoušeli na Kickstarteru, ten jim však byl záhy zrušen a nyní se West Games pokoušejí vybrat 600 tisíc dolarů na službě World Wide Funder. Do konce kampaně zbývá měsíc a zatím vybrali něco málo přes 16 tisíc. Nezdá se, že by hráče zaujali. A možná proto se kvůli hře zatím nevzrušují ani v GSC. Kdyby ale West Games měli se STALKER: Apocalypse další plány, tak už by lidé z GSC jednali.

Valentin z GSC totiž tvrdí, že jsou v týmu rozhodnutí v případě potřeby West Games zastavit a práva na značku si tak obhájit. West Games na druhé straně na World Wide Funderu tvrdí, že STALKER je běžný pojem a mají díky tomu i registrovanou značku STALKER: Apocalypse. Snaha vyvolat dojem, že jde o další S.T.A.L.K.E.R. hru je ale zjevná na první pohled... Možná se ještě dočkáme určitých veletočů ohledně názvu obou dvou her, ale snad se dá obecně konstatovat, že novou S.T.A.L.K.E.R. hru od původních tvůrců bychom si rádi zahráli i v případě, že by se jmenovala úplně jinak.

Tagy: akční first person izometrické postapokalypsa

Zdroje: Polygon

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.