zavřít

Tvůrci L.A. Noire našli kupce a nejistou budoucnost

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

O PC verzi L.A. Noire nemusíte mít žádný strach, značka patří Rockstaru a na PC verzí pracuje pobočka v anglickém Leedsu. Nebýt toho, asi by žádná PC verze nebyla, protože tvůrci hry z Team Bondi pomaloučku začínají psát novou kapitolu své historie – kapitolu, ve které již nejsou nezávislým studiem, ale součást produkčního kolosu, kde je jejich budoucnost prozatím nejistá.

Zvěsti o hrozícím bankrotu Team Bondi, potažmo odprodeji tohoto studia společnosti Kennedy Miller Mitchell (KMM), kolují od minulého týdne (všechno najdete v tomto článku) a nyní je doplňují nové zdroje o další detaily. Všechny herní značky a materiály pro ně vytvořené, zřejmě i společně s veškerým dalším majetkem Team Bondi, už byly prodány KMM s tím, že všem současným zaměstnancům Team Bondi byla nabídnuta práce v KMM. Buď to, nebo odstupné a sbohem šáteček, jak řekl zaměstnancům šéf McNamara, o kterém je v článku ještě řeč.

Na jakékoli oficiální oznámení, nebo alespoň jeho náznak, stále čekáme a ještě asi nějaký čas i budeme. Jak píše Develop, v Austrálii může zveřejnění dokumentů (pokud firma vyhlásila bankrot, nebo byla prodána, něco k tomu musí existovat) trvat až 28 měsíců. Nicméně, další zdroj, nezávislý na těch z Kotaku a NeoGaf fóra, pravdivost výše uvedených informaci potvrdil.

Firma Depth Analysis, která byla založena kvůli údajně přelomové technologii pro snímání obličejů a přenosu detailní mimiky do hry, se navzdory původním spekulacím zřejmě udrží nad vodou. Ostatně, L.A. Noire je pro ni dobrou reklamou, i kdyby hra žádné velké zisky nepřinesla, jak se spekuluje.

Pokud je celá informace o prodeji Team Bondi do vlastnictví KMM pravdivá, bude rozhodně zajímavé sledovat, k čemu společnost filmaře George Millera Team Bondi využije. K tvorbě grafiky do animáků, kterými se KKM zabývá? K tvorbě her dle filmu? K vývoji nového vlastního projektu? Nechá vůbec vedení KMM Team Bondi pohromadě, nebo jen zaměstnance rozpustí v celkové struktuře?

Těch otázek je více než odpovědí. Jisté ale je, že Brendan McNamara si zjevně dosti náročným vývojem L.A. Noire začíná budovat svůj vlastní tvůrčí styl – vývoj trvá extrémně dlouho, je nesmírně ambiciózní, řadoví vývojáři při tom trpí, hra nakonec nic moc nevydělá (neznamená, že se neprodává) a McNamara to zkouší zase někde jinde.

Proč to označuji za McNamarův styl? Protože to samé se dá do puntíku říci o moderní PS2 gangsterce The Getaway z roku 2002, která byla svého času rovněž proslulá neustále protahovaným vývojem a vysokým očekáváním, které se nakonec nepodařilo naplnit, i když hra samotná byla výborná. McNamara pak byl nucen ze Sony odejít kvůli vyhroceným vztahům nejenom se svými podřízenými, ale i s nadřízenými, protože na vývoj spotřeboval moc peněz, které se nevrátily. Co tedy s McNamarou bude dál? Je zjevné, že nedostatkem nápadů a kreativity rozhodně netrpí, manažerské schopnosti mu ale zjevně prostě chybí společně se soudností.

Tagy: byznys spekulace

Zdroje: Develop Online

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.