zavřít

Tvůrce The Sims podepsal smlouvu s Fox TV

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak hlásá titulek této zprávy, Will Wright, tvůrce slavné série The Sims, podepsal smlouvu se společností Fox Broadcasting Co.

Podle zodpovědného pracovníka společnosti Fox však nejde o to, udělat z oblíbené hry televizní show. - Nicméně The Sims už má za sebou TV debut v podobě "The Drew Carey Show" TV ABC a byla také parodována v "The Daily Show With Jon Stewart" společnosti Comedy Central. - Tato smlouva je o vytvoření úplně nových zábavních licencí. Wright si prý už v minulosti párkrát pohrával s tímto odvětvím zábavního průmyslu, když vytvořil několik pěti-minutových epizod "M.Y. Robot" napsaných Lew Mortonem (The Simpsons, Futurama). Původní koncept těchto filmečků smíchal loutky s animací a byl zasazen do feudálního Japonska. Pojednával však o situacích současných předměstí.

Wright prý také experimentoval s dálkově ovládaným robotem životní velikosti, kterého ještě spolu se svými partnery, Michaelem Winterem a Marcem Thorpem vypustili mezi lidi a v rámci tohoto konceptu TV reality show pak sledovali reakce "obětí". V podstatě tak zkombinovali komedii s lidskou psychologií. V současné době se však Will zabývá několika novými herními projekty, z nichž některé znáte - "The Sims 2" pro PC, "The Sims Bustin' Loose" pro Xbox, PS2 a GameCube nebo "Sim City: Rush Hour" pro PC, ale jiné dosud oznámeny nebyly. Sám tvrdí, že by rád pro Fox začal pracovat se čistým štítem. Je prý toho mnoho, co se za léta praxe v oblasti interaktivní zábavy naučil a co by pak rád uplatnil i v tomto klasickém "lineárním" odvětví zábavního průmyslu.

zdroj: Reuters

korg

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.