Steam Wallet, neboli steamovská prkenice, umožňuje uživatelům Steamu vkládat peníze na virtuální účet a následně za tyto prostředky nakupovat hry, služby, zkrátka cokoli na Steamu zpoplatněné. Celé to funguje podobně jako u PSN služby od Sony, uživatel Steam Wallet musí vložit minimálně 5 Euro a následně přes kreditku, promo kód a jiné prostředky přidávat další peníze v napevno stanovených částkách.
In-game obchod Team Fortress 2, navlečený do barev fiktivní firmy Mann Co. umožňuje hráčům nakupovat (až na pár výjimek) pouze předměty, které lze rovněž získat přímo ve hře. Nakupování v obchodě tedy žádné skupině hráčů výhody ve hře nepřinese.
„V TF2 platí hráč za předměty časem, který stráví jejich získávání. Ne každý však má dostatek času, a i když jsme tedy uživatelům umožnili předměty přímo kupovat, tak jsme je tím nezbavili nutnosti platit. Jen tím platidlem pro ně už není čas, ale peníze,“ vysvětlil záměr za spuštěním in-game obchodu hlavní designér hry Robin Walker v rozhovoru pro PC Gamer.
Krom nákupu předmětů mají uživatelé možnost je upravovat a vytvářet a dále je nabízet k prodeji ostatním uživatelům. Když se takový předmět prodá, tvůrce-uživatel obdrží část ze sumy v penězích na svůj Steam Wallet účet.
Průměrná cena za předmět v novém in-game obchodě se dle Robina Walkera pohybuje okolo 1.97 dolaru a většina se vejde do cenové škály 49 centů – 4.99 dolarů.
Současně se spuštěním in-game obchodu bylo do oběhu vypuštěno 65 nových předmětů od Valve a 17 od uživatelů, což ovšem neznamená konec zdarma dostupných updatů a jejich přesměrování do virtuálních regálů obchodu. Zdarma dostupné updaty hodlají vývojáři poskytovat i do budoucna, jak explicitně zmiňuje tisková zpráva.
Další informace o novém in-game shopu nabízí podrobný FAQ na homepage Team Fortress.