zavřít

Sony prodala 53 milionů konzolí PS4 a přes 8 milionů kusů Uncharted 4

PlayStation 4

- Byznys autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

V tokijské centrále Sony si Ježíška museli doopravdy užít. Podle nejnovějších dat pocházejících od samotné společnosti se během svátků prodalo 6,2 milionu konzolí PlayStation 4, přibližně o 9 % víc, než ve stejném období minulý rok. To znamená, že celkově už si hráči pořídili úctyhodných 53 milionů kusů PS4. Po jejím listopadovém vydání část prodejů určitě připadla i vylepšené verzi PlayStation 4 Pro, ale přesný podíl starých a nových strojů ze zprávy bohužel nevyčtete.

Je třeba si vyjasnit, že jako sváteční sezónu v Sony počítali období od 20. listopadu až do 1. ledna. Není to tak, že by lidé po celém světě chvíli před Štědrým dnem zuřivě nakupovali hromady PlayStationů. O tom vypovídá i fakt, že Sony oznámili dosažení milníku 50 milionů prodaných kusů PS4 7. prosince, takže polovina zmiňovaných 6 milionů konzolí se prodala už před tímto datem.

Znamená to také, že se za rok 2016 prodalo 17,5 milionů konzolí, protože loni Sony hlásila 35,9 milionů prodaných PS4. Meziročně tak de facto konzole neztratila dynamiku prodeje, protože za rok 2015 byl počet konzolí poslaných do obchodů 17,4 milionů.

Uspokojivě vypadá i počet prodaných her ve svátečním období. Ten se ustálil na více než 50 milionech kusů, zakoupených buď digitálně, nebo v podobě fyzické kopie, přičemž vedoucím titulem se nepříliš překvapivě stala výtečná akční adventura Uncharted 4: A Thief’s End. Té se do 21. prosince prodalo více než 8 milionů. To je pro Sony (a studio Naughty Dog) docela slušná vizitka.

Tagy: Uncharted (série) akční Sony adventura 3rd person PS4 PS4 Pro

Zdroje: tisková zpráva,Polygon,CNBC

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.