Remedy se radují, Alan Wake prodal dva miliony kopií
zdroj: Archiv

Remedy se radují, Alan Wake prodal dva miliony kopií

13. 3. 2012 14:38 | Byznys | autor: Aleš Smutný |

Zprvu to vypadalo na mírný průšvih.

Dnes už si mohou v Remedy s konečnou definitivností vydechnout, zatleskat si a přemýšlet, co dál. Alan Wake měl možná pomalý start, ale nyní mohou jeho tvůrci s úsměvem na tváři říkat, že na X360 a PC prodali dva miliony kopií hry. Podle Oskari Häkkinena může za postupný úspěch koncept hry.


„Po pomalém začátku se vše změnilo v něco opravdu pozitivního. Myslím, že příběhové zážitky mají tento efekt. Když vezmete Alana Wakea jako nějakou kultovní klasiku... Lidé kteří hru hráli a užili si příběh mají tendenci o tom vyprávět svým přátelům a ostatním hráčům. Ti pak mají chuť na podobný zážitek a chtějí si hru zahrát“, vysvětluje Häkkinen.

Vzhledem k tomu, že se solidně prodává i Alan Wake's American Nightmare (nedávno jsme ji recenzovali), v Remedy už přemýšlí o budoucnosti značky Alan Wake. Tedy, oni už o ní přemýšlí nějakou dobu, nicméně teď jim daly prodeje definitivně potvrzení, které potřebovali.

Häkkinen dále vysvětluje: „Alan Wake je našim srdcím skutečně blízký. Je to naše značka, my jsme její vlastníci. To není něco, co bychom hodlali zapomenout a opustit. Po Maxi Paynovi jsme mohli doslova, všichni z týmu, vzít si dovolenou a jít cucat koktejly na pláž a to na celkem dlouho. Není tajemství, že Maxe Payna jsme prodali jako značku za 45 milionů dolarů. To je pěkná suma, ale my máme rádi tvorbu her a ne polehávání na pláži s koktejly“.

Otázkou nyní je, jak případné pokračování pojmout z hlediska financování. Häkkinen opakuje (a nejen) on, že mají Alana rádi a že jej mají rádi jako vlastní značku. Jenže pomalý nástup hry na cestě k ziskům není úplně uklidňující záležitost a možná, že se v týmu diskutuje o tom, že by mohl značku převzít nějaký velký distributor. Jenže vzdejte se své vlastní, vámi držené značky, která prodala dva miliony kusů...

Nejnovější články