Nintendo prodalo skoro čtyři sta milionů handheldů
zdroj: Archiv
Byznys

Nintendo prodalo skoro čtyři sta milionů handheldů

6. 8. 2013 18:58 | autor: Aleš Smutný |

Výroční zpráva od pana Iwaty, tváře a srdce Nintenda přinesla i zajímavá čísla ohledně prodejů hardwaru a softwaru celkově za dobu existence firmy. Takže od roku 1983 do prvního čtvrtletí tohoto roku. Co se týče velkých konzolí, Nintendo se chlubí (zaokrouhleně) 269 miliony prodaných jednotek. Patří sem NES, SNES, Nintendo 64, GameCube, Wii a Wii U a jejich mutace.

Zároveň na konzole japonská firma prodala 2,2 miliardy jednotek softwaru. Co se týče handheldů a prostě zařízení do ruky, tady jsou čísla ještě vyšší – 385 milionů kusů hardwaru. Počítá se sem GameBoy, GameBoy Advance, DS a 3DS včetně všech variant a mutací. Co se týče softwaru, je to „jen“ 1,9 miliard jednotek. Necelé dvě miliardy, co to je, že?

Teprve když člověk vidí tahle čísla, uvědomí si tradici celé firmy a hlavně celá ta dlouhá léta, kdy s námi Nintendo je. Ve světle současných Wii U a konzolových válek občas člověk může mít tendenci zapomínat, že Nintendo je kolos, který definoval vývoj videoherního trhu v mnoha jeho sférách. Tak hodně štěstí na cestě k dalším milionům a miliardám.

Nejnovější články