Naděje na přežití Fable Legends a Lionhead možná ještě žije
zdroj: Archiv

Naděje na přežití Fable Legends a Lionhead možná ještě žije

8. 4. 2016 12:45 | Byznys | autor: Petr Poláček |

Informace o zamýšleném ukončení činnosti studia Lionhead a zrušení projektu Fable Legends přišla jako blesk z čistého nebe. Vždyť se měla brzy konat otevřená beta Fable Legends a vydání hry tedy bylo na spadnutí. Korporátní kolečka se však točila jiným směrem a vyhlídky na ekonomický přínos hry byly zřejmě v dlouhodobém hledisku mizivé. Celá situace okolo hry i studia se však ještě může vyvinout jinak, jak naznačují blíže neupřesněné informační zdroje zevnitř studia, které se pro MCV svěřily, že jistá naděje pro Fable Legends (s Lionhead) existuje.

Tři na sobě nezávislé zdroje uvnitř Lionhead se redakci MCV pochlubily, že studiem obíhá dotazník, který se vývojářů ptá, jestli by raději na konci dubna vzali odstupné a zkusili štěstí jinde, nebo by chtěli pokračovat ve vývoji Fable Legends. Údajně jde podle jednoho ze tří zdrojů o aktivitu, která vzešla z návrhu některých členů studia, že by mohli hru pro Microsoft vyvíjet dál v rámci vlastního studia. Zbylé dva zdroje zevnitř Lionhead ovšem tuhle informaci nepotvrdily.

Oficiální vyjádření Microsoftu pro MCV k novým informacím se vrací k prohlášení ze začátku března, podle kterého vývoj Fable Legends nepokračuje, a naopak MS jedná se zaměstnanci Lionhead o navrženém ukončení činnosti studia. Jde o vyjádření, které může znamenat spoustu různých variant vývoje událostí včetně pokračování Lionhead v nějaké formě – třeba nezávislého studia.

Varianta, kdy by se studio Lionhead osamostatnilo a dále pro Microsoft vyvíjelo Fable Legends, nezní nerealisticky. Nebylo by to poprvé, kdy by firma jako Microsoft svěřila vývoj hry v rámci své značky nezávislému studiu. Otázkou ale je, jestli by to v případě Fable Legends mělo vůbec cenu. Vyhlídky hry dlouho nevypadaly růžově. Na druhou stranu by snad ale bylo lepší, kdyby hra nakonec vyšla, ať už v jakékoli podobě, aby roky práce celé řady lidí nepřišly vniveč.

 

Nejnovější články