Minecraft utržil Mojangu 80 milionů dolarů
zdroj: Archiv

Minecraft utržil Mojangu 80 milionů dolarů

24. 3. 2012 19:20 | Byznys | autor: Petr Poláček |

Zatímco finská společnost Rovio potřebovala k dosažení 100 milionové (v dolarech) tržby za rok 2011 700 milionů stažení některé z verzí Angry Birds, švédskému zázraku jménem Minecraft stačilo k dosažení tržeb ve výši 80 milionů 25 milionů stažení. Sandboxová záležitost od Mojangu utržila výše uvedenou částku za 15 měsíců od zahájení prodeje rozpracované verze v říjnu 2010 a z oněch 25 milionů stažených/hraných verzí za hru zaplatilo 5 milionů hráčů.

Menší počet stažených verzí Mojangu na dosažení vysokých tržeb stačilo proto, že hráči za Minecraft platí až 20 euro za kus, zatímco Angry Birds se prodává mnohem levněji a Rovio vydělává mnohem více na merchandisu. Na prodeji doprovodných předmětů Mojang utržila okolo 1 milionu dolarů a nejpopulárnější jsou prý trička a ponožky.

Neutuchající a hlavně rychlý úspěch firmy, která má aktuálně 25 zaměstnanců a odmítá externí investory včetně Seana Parkera (Napster, Facebook, Spotify) přilákal i zájem hollywoodských producentů, kteří dle slov Carla Manneha z Mojangu pro Financial Times měli zájem o Minecraft TV show. A Mojang do toho možná půjde. Podstatné pro firmu v takovém případě však je, aby se sešel dobrý nápad s lidmi, s nimiž bude chtít Mojang pracovat.

Minecraft čeká 9. května premiéra na konzoli X360 a krom PC verze je v oběhu také verze mobilní, která se však vyvíjí postupně a čeká ji ještě hodně dlouhá cesta, než ji budeme moci označit za plnohodnotnou.

Nejnovější články