zavřít

Kolem THQ prý krouží pět společností, vlastník ji ale nechce dělit

Windows PlayStation 3 Xbox 360 Wii U

- Byznys autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Mezi nepříjemné události uplynulého roku bezesporu patřilo vyhlášení bankrotu THQ.

Ostatně, okolnosti tohoto vyhlášení a odhady budoucnosti firmy a titulů si přečtěte v našem článku. Nyní se začínají kupit spekulace, kdo by mohl z velkých hráčů po společnosti nebo jejích částech sáhnout. Sam Greene, který je přítomen soudních jednání o osudu THQ, se nyní vyjádřil, že se kolem titulů firmy objevila pětice potenciálních zájemců.


Problémem ale je, že dle Greena nemají zájem o celé THQ, ale jednotlivé značky, potažmo studia. To se nelíbí neznámému majiteli majoritního podílu, jehož zastupují investoři z Clearlake Capital. Ten by totiž chtěl THQ prodat celé a nekouskovat jej. Má ovšem problém – věřitelé zadlužené společnosti protestují, že prodej akcií byl příliš rychlý a nebyl v rámci volného trhu fér – vše prý bylo ušito tak, aby vše okamžitě dostal Clearlake. Věřitelé a akcionáři kvůli bankrotu logicky přichází o drtivou většinu peněz, které jim THQ dluží a byli by rádi, kdyby se přechod pod Clearlake změnil a došlo případně k prodeji jednotlivých akvizic, protože tak se dostanou k větší části svých peněz, jež jim THQ dluží.

Soudce, který je ke kauze přidělen, také není nadšený z nevyjasněného a hlavně příliš rychlého procesu prodeje a dal čas zúčastněným stranám vše si vyřešit přes víkend. Zda THQ zůstane celé, je tedy ve hvězdách. Kdo ale může patřit mezi oněch pět zájemců o kusy THQ? Dlouhodobě se mluví o Ubisoftu, který se už v prosinci vyjádřil, že se mu některé značky líbí. Greene dodává, že mezi další velké hráče patří Warber Bros. a jejich herní divize. Co tedy THQ čeká? Nikdo neví, ale hodně teď záleží na rozhodnutí soudu, zda odkývne celý proces bankrotu skrze Chapter 11.

Tagy: byznys

Zdroje: GamesIndustry

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.