Kojima založil nové studio a s podporou Sony chystá hru pro PS4 a PC
zdroj: tisková zpráva

Kojima založil nové studio a s podporou Sony chystá hru pro PS4 a PC

16. 12. 2015 10:18 | Byznys | autor: Aleš Smutný |

To bylo rychlé. Hideo Kojima na Twitteru a následně i tiskovou zprávou potvrdil, že k 15. prosinci mu Konami ukončila zaměstnaneckou smlouvu. Zároveň oznámil založení nového studia se staronovým jménem Kojima Productions a rovnou k tomu přidal informaci, že se ve spolupráci se Sony už připravuje novou hru. Nedá se ale říci, že by to někoho překvapilo, poté, co Konami zamítlo, aby Kojima na Video Game Awards převzal cenu pro Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain.

Vzhledem k celkovému načasování a faktu, že Sony hned vydala video oznamující spolupráci Kojimy s PlayStationem, které si můžete prohlédnout níže, je jasné, že se celá akce chystala delší dobu. Ostatně, indicie o tom, že to mezi Konami a Kojimou nešlape jsme měli delší dobu. Co za novou hru Kojima Productions chystá zatím samozřejmě nevíme, ostatně, vzhledem k tomu, že se celé studio teprve formuje, nebude dále, než ve stavu konceptu. Už ale víme, že hra bude exkluzivní pro PS4 a s odstupem času vyjde i na PC. Stejně tak je jisté, že půjde o zcela novou značku a určitě nepůjde o Silent Hills.

Kojima sám říká: „Mám před sebou novou výzvu v podobě zbudování vlastního nezávislého studia a jsem nadšený, že se na tuto cestu vydávám se značkou PlayStation, s níž jsem spolupracoval všechny ty předchozí roky. Už se nemohu dočkat, až s PlayStation vytvořím hru, která se stane novou úspěšnou značkou.“

Můžete si ale zatím prohlédnout oficiální stránky, kde najdete i nové logo a text, či spíše proklamaci, v němž se tým označuje za Homo Ludens, tedy člověka hrajícího. Samotné logo prý záměrně evokuje rytíře i skafandr jako symbol vize, v níž se prolínají nejnovější technologie s objevitelským duchem. Tak uvidíme, co má Kojima v plánu a přejeme hodně štěstí do další životní éry.

zdroj: Archiv

Nejnovější články