Halo 4 novým držitelem rekordu v zábavním průmyslu
zdroj: Archiv

Halo 4 novým držitelem rekordu v zábavním průmyslu

13. 11. 2012 10:59 | Byznys | autor: Aleš Smutný |

U nás už sice konzole prorazily mezi hráčskou veřejnost, ale pořád se na PC scénu dívají z dálky, takže máme občas trochu pokřivené představy o tom, co hráče ve světě většinově opravdu táhne.

Možná tak bude někdo překvapen zjištěním, že Halo 4 se stalo rekordmanem ve výdělcích za prvních 24 hodin, ovšem v celém zábavním průmyslu, včetně filmů.


Zisky za první den prodejů totiž činí 220 milionů dolarů, čímž Halo 4 překonává nejen letošního rekordmana, snímek Avengers, ale zároveň i dosavadního historického rekordmana, poslední díl Harryho Pottera. Jde tak samozřejmě o největší launch v sérii Halo a také největší herní launch za letošek. Za prvních pět dnů nahráli čtyři miliony hráčů v Halo 4 celkem 31 milionů hodin. Nicméně, Halo 4 se na svém jednodenním piedestalu nemusí dlouho ohřát.

Do světa dnes bude vypuštěno Call of Duty: Black Ops 2 a všichni víme, že jestli má někdo na to, aby se stal novým rekordmanem v prodejích za jakoukoliv dobu, je to právě futuristický díl populární série. A jelikož první hodnocení nevytváří hře nějakou negativní kampaň, dá se čekat, že Halo 4 opravdu vyzve a nejspíše překoná. Fandové série si to asi přát budou, protože Halo 4 takto vyfouklo suverenitu Call of Duty v prodejních výsledcích, což se doposud žádnému dílu ze série nepodařilo.

Nejnovější články