zavřít

Far Cry stále v čele žebříčků prodejnosti

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Britské hitparádě již třetím týdnem suverénně kraluje FPS Far Cry. Následuje stealth-akce...

zdroj: Archiv

Britské hitparádě již třetím týdnem suverénně kraluje FPS Far Cry. Následuje stealth-akce Splinter Cell: Pandora Tomorrow, která si od posledního hodnocení polepšila o jedno místo. Oproti tomu Battlefield: Vietnam z předchozí stříbrné pozice mírně klesl a je nyní pátý. Posun dolů zaznamenaly i Unreal Tournament 2004 a Counter-Strike: Condition Zero. Jedinou novinkou v britské top desítce je pouze simulace Singles, která se z nuly vyhoupla rovnou na devítku. Co se týče dalších aktuálně vydaných her, stojí za zmínku ještě Colin McRae Rally 04, který je aktuálně na 18. pozici.


USA (NPD Techworld, k 3.4.):
1. Battlefield: Vietnam
2. Unreal Tournament 2004
3. Far Cry
4. Counter Strike: Condition Zero
5. Splinter Cell: Pandora Tomorrow
Německo (GfK, 14. týden):
1. Far Cry
2. Battlefield: Vietnam
3. Sacred
4. Unreal Tournament 2004

Velká Británie (ELSPA, k 10.4.)
1. Far Cry
2. Splinter Cell: Pandora Tomorrow
3. Championship Manager: Season 03/04
4. The Sims
5. Battlefield: Vietnam
6. Unreal Tournament 2004
7. Counter Strike: Condition Zero
8. The Sims: Makin' Magic
9. Singles: Flirt Up Your Life
10. The Sims: Unleashed

Podobně jako ve Velké Británii vypadá i situace v USA. V čele žebříčku se sice nachází Battlefield: Vietnam, Far Cry však boduje hned na třetím místě. Dobře se v Americe prodává i ne zrovna nejpovedenější CS: Condition Zero. Far Cry přitom neodolali ani v Německu - po prvním týdnu prodeje se tato hra stala hned tou nejžádanější a sesadila tak z jedničky Battlefield: Vietnam. Novinka SC: Condition Zero je v Německu po prvním týdnu prodeje 5., do nejlepší desítky se opět vrátila i Mafia pro PC, která je nyní u našich západních sousedů k dostání na DVD za bezkonkurenční cenu 10 eur.

Ačkoliv ve světě je Far Cry jednoznačným hitem, u nás si ji zatím oficiálně obstarat nemůžete. Anglická verze se dle slibů Playmana měla začít v Česku prodávat již tento týden, podle všeho se tak ale nestane. Jak jsme vás včera informovali v krátkých zprávách, Polisův překladatelský tým už dokončil oficiální češtinu pro Far Cry, termín vydání pod Playmanem je však kvůli obvykle zdlouhavé výrobě v UbiSoftu stále ve hvězdách.
zdroj: PR, Gamigo, HomeLan

kate

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.