zavřít

EA Sports spojí sportovní hry placenou službou

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Šéf EA Sports Peter Moore nedávno naznačoval, že se plánuje služba, která by uživatelům nabídla možnost mít jeden profil pro všechny EA Sports hry bez ohledu na platformy, popřípadě by umožňovala převádění nakoupeného DLC obsahu z jednoho ročníku sportovní série do druhého. Nyní se zdá, že v EA Sports se o něčem podobném ne jenom mluví, už se to i připravuje, jak naznačují dokumenty z fanstránky Pasta Padre. EA se v průzkumu vyptává hráčů na různé podoby výše popsané služby a společně s tím nastiňuje, jak by mohla konkrétně fungovat.

Jak se můžete sami přesvědčit na obrázcích po rozkliku, zřejmě nejzajímavějším aspektem nové služby by byla přenositelnost digitálně zakoupeného obsahu ze hry do hry. Konkrétně zmíněn byl automatický převod všech golfových hřišť nakoupený pro Tiger Woods 12 do Tiger Woods 13. V té či oné podobě si něco podobného lze představit i u dalších EA Sports her, bohužel dokument rovnou upozorňuje, že se převoditelnost nevztahuje na velmi populární Ultimate Team aplikaci a obsah v rámci Live Season. Trošku to atraktivitu tohoto prvku snižuje, spousta lidí utratí zejména v Ultimate Team opravdu velké peníze.

Z dalších výhod, které by měla služba uživatelům nabízet, lze jmenovat slevy na (zřejmě) veškerý digitální obsah, přístup ke službám, které jsou jinak dostupné pouze na PC (FIFA 12 Creative Center), sem tam nějaký ten obsah zcela zdarma, popřípadě přístup k obsahu, který bude všem ostatním nedostupný a tak dále.

Z dokumentů vyplývá, že je služba plánovaná pouze pro konzole s mírným přesahem do PC (konzolisté budou mít přístup k věcem, které jsou jen na PC), což je logické. PS3 i X360 mají online infrastrukturu jasně danou, PC ne a navíc by asi nebylo těžké prolomit ochranu celé služby a obsah nabídnout pirátsky všem a zadarmo. No a za všechno zmíněné by EA chtěla ročně částku, která se pohybuje od 15 do 35 dolarů, jak uvádí materiály z Pasta Pardo. To je pořád méně, než kolik řada hráčů za DLC pro jednotlivé sportovní tituly utratí každý rok a s každou verzí. Vždyť jen na obsahu v rámci zdarma dostupné aplikace FIFA Ultimate Team EA vydělala 40 milionů dolarů. A to zatím není známo, kolik EA utržila v rámci Online Pass systému, který za přístup k online hře vyžaduje 10 babek od těch, co si hru koupili z druhé ruky.

Tagy: byznys

Zdroje: Pasta Padre

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.