EA se sekla ve svých odhadech. Finanční zpráva hovoří o výsledcích nad očekávání
zdroj: Electronic Arts

EA se sekla ve svých odhadech. Finanční zpráva hovoří o výsledcích nad očekávání

5. 8. 2021 14:10 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Společnost Electronic Arts uveřejnila své finanční výsledky za tři měsíce končící 30. červnem. A jsou lepší, než bylo zprvu predikováno. Mohou za to nové hry It Takes Two a Mass Effect Legendary Edition, kterým se daří nad očekávání, ale svou trochou do mlýna přispěl i starý dobrý Apex Legends.

V případě battle royale od Respawn Entertainment dokonce došlo k pokoření rekordu. Devátá sezóna přilákala v průměru 13 milionů aktivních týdenních hráčů a nastavila nový rekord denních hráčů napříč všemi sezónami.

Špatně na tom není ani FIFA 21, která od svého vydání zlákala již 31 milionů hráčů a celkově se v posledních dvanácti měsících ke sportovním hrám od EA dostalo přes 140 milionů hráčů. Ale zpátky k poslednímu čtvrtletí, kde dostáváme konkrétní čísla stran finančnictví Electronic Arts.

Společnost zaznamenala tržby ve výši 33,3 miliardy korun, tedy nárůst o dvě miliardy oproti stejnému období v předchozím roce. Pouhých 7 miliard z toho připadá přímému prodeji her (méně než v předešlém roce) a za zbylých 26,3 miliardy EA vděčí live servisu (což znamená nárůst oproti minulosti). Na druhou stranu zisk poklesl o značných 44 % – ze 7,7 miliardy na 4,4 miliardy.

Jelikož byly tržby nad očekávání, museli v EA upravit své predikce pro další čtvrtletí i celý fiskální rok, přičemž všude přidali. A protože má společnost pro letošní rok ještě pár es v rukávu včetně Battlefieldu 2042, očekává, že místo původně predikovaného ročního zisku 8,4 miliardy korun dosáhne na 9,8 miliardy.

Nejnovější články