zavřít

2K Czech tlumí činnost pražského studia, nabízí vývojářům přesun do Brna či USA

PC PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Tuzemské studio 2K Czech čekají menší škatulata. Podle informací z několika zdrojů obeznámených se situací by mělo dojít k postupnému utlumení činnosti pražského studia a přesunu většiny aktivit zpět do původního studia v Brně. Zhruba osm lidí z pražského studia dostalo výpověď, zbylí zaměstnanci dostali možnost přesunu do Brna popřípadě do studií 2K Games v USA. O některé z vývojářů zcela určitě projeví zájem v současnosti fungující vývojářské týmy s rozjetými projekty, atraktivní je i možnost relokace do USA, kterou už 2K Games zaměstnancům 2K Czech nabízela v průběhu minulého roku.

S kompletním přesunem vývoje 2K Czech do brněnského studia a opuštěním kanceláří v Praze na Flóře lze dle dostupných informací počítat v řádu několika měsíců. 2K Czech momentálně pracuje na projektu/projektech, které ještě nebyly oznámeny. Obecně se předpokládá, že studia v Praze a Brně pracovala na třetí Mafii (a pomáhala s vývojem jiných her 2K Games), ale hra oficiálně nebyla oznámena ani potvrzena. Jde tedy pouze o hypotézu.

K posledním větším pohybům v rámci studií 2K Czech došlo v roce 2011, kdy bylo z brněnského studia propuštěno 40 zaměstnanců – oficiálně tehdy šlo o „přeskupení zdrojů kvůli zefektivnění vývojového procesu, snížení nákladů a maximalizaci výkonu studia.“ Jaký důvod stojí za reorganizací tvůrců série Mafia tentokrát?

Tagy: spekulace česká hra

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.