zavřít

2K Czech tlumí činnost pražského studia, nabízí vývojářům přesun do Brna či USA

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Tuzemské studio 2K Czech čekají menší škatulata. Podle informací z několika zdrojů obeznámených se situací by mělo dojít k postupnému utlumení činnosti pražského studia a přesunu většiny aktivit zpět do původního studia v Brně. Zhruba osm lidí z pražského studia dostalo výpověď, zbylí zaměstnanci dostali možnost přesunu do Brna popřípadě do studií 2K Games v USA. O některé z vývojářů zcela určitě projeví zájem v současnosti fungující vývojářské týmy s rozjetými projekty, atraktivní je i možnost relokace do USA, kterou už 2K Games zaměstnancům 2K Czech nabízela v průběhu minulého roku.

S kompletním přesunem vývoje 2K Czech do brněnského studia a opuštěním kanceláří v Praze na Flóře lze dle dostupných informací počítat v řádu několika měsíců. 2K Czech momentálně pracuje na projektu/projektech, které ještě nebyly oznámeny. Obecně se předpokládá, že studia v Praze a Brně pracovala na třetí Mafii (a pomáhala s vývojem jiných her 2K Games), ale hra oficiálně nebyla oznámena ani potvrzena. Jde tedy pouze o hypotézu.

K posledním větším pohybům v rámci studií 2K Czech došlo v roce 2011, kdy bylo z brněnského studia propuštěno 40 zaměstnanců – oficiálně tehdy šlo o „přeskupení zdrojů kvůli zefektivnění vývojového procesu, snížení nákladů a maximalizaci výkonu studia.“ Jaký důvod stojí za reorganizací tvůrců série Mafia tentokrát?

Tagy: spekulace česká hra

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.