Tvůrci Dead by Daylight koupili tvůrce Scavengers
zdroj: Improbable

Tvůrci Dead by Daylight koupili tvůrce Scavengers

18. 5. 2022 17:22 | Bleskovky | autor: Patrik Hajda |

Studio Behaviour Interactive známé svou multiplayerovou hororovou akcí Dead by Daylight koupilo studio Midwinter Games, tvůrce free-to-play multiplayerové střílečky Scavengers. Studio v roce 2016 založili vývojáři ze studia 343 Industries, aby je posléze koupila společnost Improbable, která se jich po třech letech právě teď zbavuje.

Scavengers jsou stále v předběžném přístupu, nejsou zrovna moc dobře hodnocení a pravděpodobně se už moc posouvat nebudou. Po akvizici byl prý ustanoven malý tým, který se o ně bude starat, ale většině týmu byl již přidělen nový projekt v rámci Behaviour Interactive. Konzolová verze Scavengers, která byla v alfa testování, je pro jistotu rovnou zrušená.

Společnost Improbable nejprve poskupovala studia za účelem protěžování svého vlastního enginu SpatialOS určeného hrám s rozlehlými světy a mnoha hráči, ale zájmy společnosti se teď obrací k metaversu, do něhož nakoupená studia nezapadají. Improbable proto před dvěma měsíci prodal Tencentu svůj většinový podíl ve studiu Inflexion Games Aaryna Flynna z Bioware.

Nejnovější články