Tvůrce seriálu House of Cards chystá televizní adaptaci deskovky Risk
zdroj: Hasbro

Tvůrce seriálu House of Cards chystá televizní adaptaci deskovky Risk

12. 1. 2021 12:56 | Bleskovky | autor: Patrik Hajda |

Z dnešního hlediska není deskovka Risk žádný zázrak. Přesto se jako spousta jiných, dávno překonaných her nadále prodává jak rohlíky. Ale abych byl trochu fér, je to právě tato série stolních her, která dala vzniknout dnes velmi populárnímu mechanismu „legacy“ (styl vyprávění hry, většinou neumožňující opakované hraní, v některých případech zahrnující i popisování a poškozování komponent).

První Risk vznikl již v roce 1959 a to, že zůstal populární dodnes, mu vysloužilo chystanou televizní adaptaci. Dohlédne na ni dramatik Beau Willimon, tvůrce velmi úspěšného seriálu House of Cards / Domek z karet od Netflixu. Zatím nejsou známé žádné detaily, ale vzhledem k podstatě předlohy by seriál Risk měl jistým způsobem zpracovávat konflikt mocností ve světovém měřítku.

Adaptace stolních her se opravdu moc často nevidí. Sem tam se objeví nějaká videohra, ale film či seriál abyste pohledali. Risk ovšem není jediný. Chystá se například ještě seriálová adaptace Dungeons & Dragons, tedy klasické fantasy. V jeho případě mají tvůrci obrovské množství materiálu, ze kterého mohou vycházet, na rozdíl od Risku, který je ve své podstatě velice abstraktní. Uvidíme, co z toho někdy v budoucnu vyleze.

Nejnovější články