Sony investuje do Discordu, který se v budoucnu prováže s PlayStationem
zdroj: tisková zpráva

Sony investuje do Discordu, který se v budoucnu prováže s PlayStationem

4. 5. 2021 11:11 | Bleskovky | autor: Patrik Hajda |

Nejprve se objevila zpráva, že je Discord na prodej a o jeho koupi údajně uvažoval Microsoft (hovořilo se o částce 222 miliard korun), načež si to měl Microsoft rozmyslet a Discord nadále zůstává svým zakladatelům Jasonovi Citronovi a Stanovi Vishnevskiymu. O Discord měli projevit zájem i Amazon s Epicem, ale tvůrci komunikační aplikace se nakonec dohodli se Sony.

„Před pár minutami bylo oznámeno nové partnerství, které uzavírá Sony Interactive Entertainment se službou Discord. Spojení této populární komunikační služby a PlayStationu odstartuje začátkem příštího roku. SIE provedla minoritní investici do služby Discord, aby toto partnerství podpořila,“ sdělil nám zástupce českého PlayStationu.

Od příštího roku se proto můžete těšit na službu Discord provázanou s konzolí PlayStation. „Užší spolupráce Discordu a PlayStationu na konzolích a mobilech umožní přátelům, skupinám a komunitám být spolu, bavit se a komunikovat mnohem jednodušeji během společného hraní her,“ dodává president a CEO Sony Interactive Entertainment na blogu.

Nejnovější články