Infinity Ward podporuje Black Lives Matter. Hráčům Call of Duty to připomíná před každým zápasem
zdroj: Activision

Infinity Ward podporuje Black Lives Matter. Hráčům Call of Duty to připomíná před každým zápasem

5. 6. 2020 12:16 | Bleskovky | autor: Šárka Tmějová |

Protesty v Americe zaplnily přední stránky novin, novinkových serverů a také her. Mimo odkladů červnových oznámení a podpory na sociálních sítích se hnutí proti systémovému rasismu a policejní brutalitě Black Lives Matter dostalo už i na načítací obrazovky aktuálních dílů Call of Duty.

„Naše komunita trpí. Systémová nerovnost, kterou naši obyvatelé zažívají, je opět v popředí zájmu. Call of Duty a Infinity Ward stojí za rovností a začleněním. Stojíme proti rasismu a nespravedlnosti, kterou je naše černošská komunita nucena snášet. Dokud se věci nezmění a na černých životech nezačne záležet, nikdy nebudeme tou komunitou, kterou se snažíme stát,“ zní vzkaz, který uvidí všichni hráči před startem každého zápasu v Modern Warfare a ve free-to-play battle royale Warzone. Podobná zpráva se objevila také v Call of Duty: Mobile.

Množství hráčů tento krok chválí. Jiní ale poukazují na snahu nahnat si marketingové body a především na to, že když profesionální hráč Hearthstonu loni na podzim podpořil prodemokratické demonstrace v Hong Kongu, stejný vydavatel Activision Blizzard ho z turnaje nechal vyloučit. Parafrází George Orwella, všechny protesty jsou si rovny, ale některé jsou si zřejmě rovnější.

Nejnovější články