Hráči na PS3 dosáhli jaderného odzbrojení v Metal Gear Solid V
zdroj: tisková zpráva

Hráči na PS3 dosáhli jaderného odzbrojení v Metal Gear Solid V

30. 7. 2020 12:28 | Bleskovky | autor: Pavel Makal |

Dlouhých pět let brzy uplyne od chvíle, kdy vydavatelství Konami vydalo poslední dobrou hru z univerza Metal Gear, aby se následně definitivně rozhádalo s jeho duchovním otcem a zbytek už je historie. Pátý Metal Gear Solid je nicméně z mého pohledu jednou z nejlepších her současné generace, byť možná tak trochu neprávem pozapomenutou pod tíhou všech dalších zvučných jmen.

Hra nicméně stihla vyjít ještě i na generaci minulé, a dokonce na ní až dosud měla relativně aktivní komunitu. Po oněch dlouhých pěti letech se nyní hráčům na PlayStationu 3 podařilo dosáhnout úctyhodného výkonu a konečně spustit tajnou herní scénu, pro jejíž odemčení je zapotřebí jistá maličkost – kompletní jaderné odzbrojení.

zdroj: Rock Paper Shotgun

Pro vysvětlení – Metal Gear Solid V: The Phantom Pain obsahuje multiplayer, kde můžete stavět vlastní základny, napadat základny cizích hráčů a mimo jiné také vyvíjet jaderné zbraně. Aby byly achievement a s ním spjatá cutscéna odemčeny, je zapotřebí, aby počet zbraní hromadného ničení na serveru byl roven nule. Asi si dokážete představit, jak náročné je něco takového společně dokázat. Ostatně úplně původně byla tato možnost ve hře aktivována zcela náhodou chybou, kterou způsobili samotní autoři.

Hráči na PS3 by tedy mohli slavit zastavení hrozby globálního jaderného holokaustu, ale bohužel, jak už to tak bývá, lidská povaha je nepoučitelná a v době psaní článku počet atomových bomb v PS3 verzi opět utěšeně narůstá.

Nejnovější články