Games.cz dostávají novou grafickou podobu
zdroj: tisková zpráva

Games.cz dostávají novou grafickou podobu

25. 5. 2020 11:00 | Z redakce | autor: Aleš Smutný |

Změna je život, bez evoluce bychom vymřeli a… prostě další tucet frází, které byste mohli čekat na začátku podobného článku. Ty ale vynechám a půjdu rovnou k věci. Po měsících vývoje jsme se konečně dostali ke spuštění nové grafické podoby našich stránek! V době vydání tohoto článku je ještě nevidíte, měly by se vám začít objevovat v závislosti na nastavení vašeho prohlížeče od cca dvou hodin odpoledne, dnes, v pondělí.

Ačkoliv byl jedním z důvodů ke změně celkový facelift stránek, tím hlavním byla nová, responzivní verze pro mobily. Přiznejme si, že původní mobilní podoba Gamesů už nevypadala nejlépe a nejmoderněji. Vzhledem k tomu, že dobrá polovina z vás Games.cz navštěvuje právě z mobilních zařízení, potřebovali jsme modernizovat jako sůl. Což nebyl zrovna snadný úkol, protože naše stránky za ty roky pořádně narostly a celkem jsme museli znovu nakreslit a naprogramovat pro desktopovou i mobilní verzi 42 rozdílných typů stránek – a to už nějaký ten měsíc zabere.

Chápeme, že budete během prvních okamžiků asi trochu tápat, protože rozložení stránek je výrazně jiné, ale věříme, že si zvyknete, stejně jako jsme si zvykli my. De facto všechny klíčové prvky ze starých Gamesů zůstaly zachovány a přibylo několik novinek. Na kartě hry už najdete recenze dané hry na různé platformy, pokud jsme je dělali, datum vydání early accessu, a najdete zde i přidružená DLC a také kromě článků, videí a obrázků i bleskovky, které se dané hry týkaly.

logo games zdroj: tisková zpráva

Bleskovky se také dočkaly změny, nově si je můžete z tradiční boční lišty rozkliknout a přečíst, protože budou mít formu velmi krátkého článku, který bychom jinak jako „plnohodnotný“ nepsali. Takhle ale nebudeme limitováni počtem znaků v políčku a případně se můžeme víc rozepsat.

Program vysílání se nově synchronizuje s naším YouTube kanálem a najdete v něm i odvysílaná videa v daném týdnu, takže nebudete muset složitě pátrat po tom, co už proběhlo. Drobných i větších novinek je víc, ale to už necháme na vašem „proklikávání“. Je možné, že nám někde nějaká chybka utekla, protože podobný masivní upgrade neděláte každý rok a i přes testování se může někde skulinka najít. Pokud se tak stane, poprosím, abyste nám napsali do této diskuse a my se budeme snažit ji napravit (a nebo vysvětlit, že to je úmysl).

Na Facebooku také padaly často dva dotazy – zda s novou grafickou verzí nepřijde i nějaká „prémiová“, která by za předplatným skrývala i některé články a jak to bude s předplatným a vypínáním reklam obecně. Prémiovou verzi s články schovanými za paywallem rozhodně neplánujeme, vše bude dostupné všem. Co se týče předplatného na vypnutí reklam, aktuálně jsme nabídku stáhli, protože nám nepřišlo, že služba vám poskytovala to, co měla. Chceme ji vylepšit a zajistit, že bude celý systém fungovat, jak má. Nicméně ti, kteří mají nastavenou pravidelnou platbu, se nemusí bát, reklamy jim vypneme i tak, pouze nechceme aktivně inzerovat něco, co chceme vylepšit. Předplatné se ale vrátí!

Doufáme tedy, že se vám nová verze Gamesů bude líbit a že především mobilní verze poslouží co nejlépe.

Nejnovější články