Zvuky a hudba do Samorostu 3 vznikaly doslova v domácnosti
zdroj: Archiv

Zvuky a hudba do Samorostu 3 vznikaly doslova v domácnosti

18. 5. 2016 15:20 | Video | autor: Adam Homola |

Je těžké vybrat, čím Samorost 3 nejvíce vyniká, protože celá hra je velice neotřelá a zajímavá, že nejde vypíchnout jednu jedinou věc. Vývojáři ze studia Amanita Design se ale v novém videu rozhodli zdůraznit zvuky a hudbu, které jsou minimálně stejně osobité, jako vizuální stránka hry.

Můžete tak nahlédnout za oponu nahrávacího procesu, ale jestli jste z různých video dokumentací velkých her či vysokorozpočtových filmů zvyklí na obrovská studia a moderní nahrávací budky, budete možná překvapeni. Z videa to vypadá, jako by všechno dělali vývojáři na koleně. Včetně speciálně upraveného gauče a, alespoň na pohled, hodně starého LCD monitoru.

Ve výsledku je to ale vlastně docela jedno, protože video je samo o sobě zajímavé a konečný produkt je stejně kvalitní. Video je bohužel bez jakéhokoliv komentáře, který by nás mohl zasvětit do tajů a technik nahrávání zvuků v Amanitě. Namísto toho jsme ale dostali vtipné porovnání reálného natáčení s výslednou scénou ve hře.

zdroj: Archiv

Vedle zvuků dojde i na hudbu, kterou má na svědomí Tomáš Dvořák (Floex). Jeho soundtrack pro Samorost 3 najdete buď přímo na jeho webu, nebo na Soundcloudu. Soundtrack je také součástí Samorost 3 Cosmic Edition, kterou si můžete koupit buď na stránkách hry, na GOG, nebo třeba na Steamu.

Z naší produkce pak už zbývá jen odkázat na pochvalnou recenzi, speciální díl Games TV věnovaný kompletní tvorbě studia včetně třetího Samorostu a také na GamesPlay, kde jsme si tuhle českou novinku zahráli.

Nejnovější články