zavřít

Wolfenstein II: The New Colossus představuje život v nacisty okupovaných Spojených státech

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Kdo ví, jak by vypadal svět, kdyby druhou světovou válku vyhrála strana osy. O přibližnou podobu alternativní historie se již v roce 1962 postaral spisovatel Philip K. Dick, který ve svém díle Muž z vysokého zámku ztvárnil Spojené státy rozdělené mezi vládu nacistů a Japonců. Kniha se před dvěma lety dočkala dost slušné televizní adaptace čítající již dvě série. Nový hraný filmeček z Wolfenstein II: The New Colossus ukazuje, jak v takové alternativní historii funguje zábavní průmysl.

Pokud se těšíte na nové záběry ze hry, pak vás musím rovnou zklamat. Akční nářez má ve videu vymezených pouhopouhých patnáct vteřin, které jsou navíc vyplněny již dobře známými scénkami z původního traileru, který se světu představil na letošní výstavě E3.

Video se totiž soustředí na americkou televizní soutěž German… or Else!, jejíž úryvek jste taktéž mohli zahlédnout v již zmiňovaném traileru. Zábavní show sleduje dva soutěžící za pultíkem s body získanými z předchozích dvou kol soutěže. V podstatě se to tváří jako běžná televizní soutěž, která baví diváky i dnes. Jen její náplň je trochu neobvyklá.

Protože jde o nacisty okupované USA, hlavním posláním pořadu je naučit Američany německy skrze zastrašující věty. Soutěžící musí v anglické větě nejprve najít podstatné jméno a pak ho přeložit do německého jazyka. Jak už to tak bývá, jednomu soutěžícímu to jde mnohem lépe, než druhému. Nebohá Linda tak ze soutěže vypadává kvůli tak jednoduchému slovnímu spojení „maximální povolená rychlost“ – „Geschwindigkeitsbegrenzung“.

Těžko říct, zda je pro vítěze připravena nějaká hmotná odměna, nebo zda má být rád, že je na živu. Lindu totiž odvádějí černé uniformy s červenými pásky na „čtyřtýdenní přeučení“, pod čímž si můžete představit cokoliv. Wolfenstein II: The New Colossus vychází 27. října na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: akční FPS first person E3 2017

Zdroje: PC Gamer

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.