Vyzkoušejte si demo krásné inkoustové adventury Inked
zdroj: tisková zpráva

Vyzkoušejte si demo krásné inkoustové adventury Inked

7. 6. 2018 15:38 | Video | autor: Patrik Hajda |

Také jste si ve škole samou nudou čmárali obrázky propiskou? V mém případě vypadaly naprosto otřesně, ale to samé rozhodně nemohu říct o překrásné adventuře Inked. Ta už před časem vyšla na Steamu a rozhodně by neměla uniknout vaší pozornosti. Tvůrci hru pečlivě updatují, a dokonce přichystali demoverzi.

Ve hře se ujímáte dvou neobvyklých rolí. Předně jste modrý, bezejmenný hrdina, ronin, který v papírovém světě pátrá po své milované Aiko. Cesta k ní je bohužel velmi složitá, takže potřebujete pomoct od Adama. Neobracejte se ale na naši redakci. Náš Adam Inked nehrál, takže vám moc rad neposkytne.

Herní Adam je kreslíř komiksů. Vy povedete štětec v jeho pravé ruce a pomocí nových geometrických tvarů pomůžete roninovi překonávat překážky. Dosavadní reakce jsou kladné, hráčům se nepřekvapivě líbí vizuál, ale chválí se i hádanky a příběh. Nadává se naopak na podivné ovládání a systém ukládání, který vás nutí dokončovat celé kapitoly.

zdroj: Archiv

Tvůrci ale nejsou hluší. Prvním patchem upravili ovládání na klávesnici a myši, načež implementovali demoverzi, abyste nekupovali zajíce v pytli. Díky updatům si na své přijdou i sběratelé kartiček a lovci achievementů. Zatím poslední aktualizace si posvítila na herní design některých hádanek a udělala je trošku přístupnější.

Upřímně tvůrcům držím palce, aby si z některé soutěže odnesli cenu za výtvarný styl. Inked považuji za jednu z nejhezčích her poslední doby a už se nemohu dočkat, až si vyzkouším její hádanky a odhalím tajuplný příběh, který alespoň z nového videa vyznívá velice ponuře. Zkuste demo a uvidíte sami.

Nejnovější články