zavřít

Vychází postapokalyptická roguelike akce RAD od Double Fine

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Co kdyby svět zasáhla ne jedna, ale hned dvě apokalypsy? S jistotou víme jen to, že by se svět vrátil do 80. let, minimálně esteticky. RAD od studia Double Fine přinese spoustu neonů, boomboxů a akční roguelike hratelnost, kde se ujmete teenagera, kterému dělá společnost jeho věrný netopýr. Osud světa a přežití lidstva máte ve svých rukou.

Dvojice apokalyps si pohrála nejen s rázem krajiny, ale i s genofondem jejích zvířecích obyvatel. Fallow, proměnlivá, radioaktivní pustina, je plná mutantů, kterým se hrdina musí postavit a najít způsob, jak ji vyčistit a znovu jí vdechnout o něco méně nebezpečný život.

Budoucnost lidských obyvatel se ale neobejde bez obětí, protože čím hlouběji se do zamořených oblastí vydáte, tím víc se vystavíte všem patogenům a záření, které se chtě nechtě podepíše na vaší křehké, organické schránce.

Mutace vám sice propůjčí spoustu dříve nepoznané síly, zároveň s ním ale zaprodáte svou lidskost. Roguelike element spočívá v tom, že se vaše speciální schopnosti generují pro každý průchod náhodně, vždycky tedy natrefíte na zbrusu nové kombinace. Ale čert vem, že máte místo vlasové čupřiny najednou hadí hlavu – svět se zachránit musí. Nebo alespoň to, co z něj zbylo.

Izometrická RAD vychází zítra na Steamu, Xboxu One, PlayStationu 4 a na Switchi. 

Tagy: postapokalyptická roguelike 80 léta

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.