Vychází postapokalyptická roguelike akce RAD od Double Fine
zdroj: Archiv

Vychází postapokalyptická roguelike akce RAD od Double Fine

19. 8. 2019 10:34 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Co kdyby svět zasáhla ne jedna, ale hned dvě apokalypsy? S jistotou víme jen to, že by se svět vrátil do 80. let, minimálně esteticky. RAD od studia Double Fine přinese spoustu neonů, boomboxů a akční roguelike hratelnost, kde se ujmete teenagera, kterému dělá společnost jeho věrný netopýr. Osud světa a přežití lidstva máte ve svých rukou.

Dvojice apokalyps si pohrála nejen s rázem krajiny, ale i s genofondem jejích zvířecích obyvatel. Fallow, proměnlivá, radioaktivní pustina, je plná mutantů, kterým se hrdina musí postavit a najít způsob, jak ji vyčistit a znovu jí vdechnout o něco méně nebezpečný život.

zdroj: Archiv

Budoucnost lidských obyvatel se ale neobejde bez obětí, protože čím hlouběji se do zamořených oblastí vydáte, tím víc se vystavíte všem patogenům a záření, které se chtě nechtě podepíše na vaší křehké, organické schránce.

Mutace vám sice propůjčí spoustu dříve nepoznané síly, zároveň s ním ale zaprodáte svou lidskost. Roguelike element spočívá v tom, že se vaše speciální schopnosti generují pro každý průchod náhodně, vždycky tedy natrefíte na zbrusu nové kombinace. Ale čert vem, že máte místo vlasové čupřiny najednou hadí hlavu – svět se zachránit musí. Nebo alespoň to, co z něj zbylo.

Izometrická RAD vychází zítra na Steamu, Xboxu One, PlayStationu 4 a na Switchi. 

Nejnovější články