zavřít

Vikinská strategie Northgard připomíná Settlers (a trochu i Civilizaci)

Windows

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Když tvůrci ze studia Shiro Games představili v dubnu Northgard, budily základní informace o hře dojem, že půjde o mix Banner Saga (z větší části) s jakoukoli klasickou budovatelskou strategií (z menší části). První video však dává najevo, že hlavní inspirací tvůrců byla spíš série Settlers, a možná i minoritně Civilizace. Ostatně, na první pohled hra vypadá jako "Osadníci", i grafickou stylizací...

zdroj: Archiv

Banda Vikingů dorazí na začátku hry na nový kontinent, který si chce samozřejmě podmanit – to je hlavní cíl hry, jehož dosažení vyžaduje prozkoumávání neznámého terénu na souši i na moři, budování osad, souboje s fantasy i nefantasy příšerami, získávání a spravování zdrojů, rozšiřování ovládaného území a nakonec dosažení jednoho z několika druhů vítězství. A to všechno v singleplayer hře proti AI, nebo v multiplayeru proti jiným hráčům. Nebo s nimi, protože Northgard nabízí i kooperativní multiplayer proti AI.

Základem veškeré činnosti je přidělit členům týmu role. Někdo schytá bojovníka, jiný farmáře, další námořníka a tak dále. Z toho pak plyne další vývoj každé nové hry. Buď se člověk soustředí na dobývání nových území a z většiny seveřanů udělá bojovníky, nebo chce dosáhnout obchodního vítězství, udělá z Vikingů farmáře a producenty různých komodit, aby je pak mohl prodávat, na to konto zbohatnout, a stát se pánem Northgardu. Právě přítomnost několika možných druhů vítězství je odkaz na výše zmíněnou Civku.

zdroj: Archiv

Podrobnější informace o Northgard nabídnou tvůrci během gamescomu, ale v základu je asi jasné, co lze od hry čekat. A první video nabízí možnost se podívat, jakou stylizací tvůrci svůj koncept obalili. 

Tagy: strategie fantasy historická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.