zavřít

Videodeník Last of Us se věnuje parazitickým houbám

PlayStation 3

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jednou ze základních myšlenek chystaného survival hororu The Last of Us je ta, že nakažení ve hře nejsou zombie. Pravda, asi se funkčně moc nebudou lišit od všemožných zombíků, které už jsme ve hrách viděli, ale vizuálně a příběhem tohle prostě nejsou klasičtí mrtví, kteří rádi hryžou živé. Jak už bylo řečeno dříve, Naughty Dog se inspirovali reálnou parazitickou houbou, která ovládne nervový systém hostitele (nejčastěji mravence) a do jisté míry jej ovládá.

V tomhle vývojářském deníku vám tvůrci představí několik konceptů, které měli na stole, než došli k finální podobě právě téhle slepé, na zvuk reagující formy nakaženého, jemuž z hlavy už vyrostl pořádný květák nebo spíše hlíva. Navíc je na záběrech videa předveden systém reakce nakažených na zvuky a to poměrně strašidelné klikání, které ještě tak rezonuje místnostmi. A vše to završí povídání o samotném světě a jeho transformaci skrze expanzi téhle nepříjemné houby. 

Tagy: příroda horor akční survival

Zdroje: All Games Beta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.