zavřít

Video z Torment: Tides of Numenera vysvětluje zápletku kolem Proměnlivého boha

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jako kdyby nestačilo, že se RPG Torment: Tides of Numenera odehrává miliardu let v budoucnosti, míra jeho podivností se rozrůstá třeba s vysvětlením, jak se vzal váš hrdina na světě. Na rovinu řečeno, jde o použitou tělesnou schránku, jíž její předešlý uživatel už nepotřeboval. Jde totiž o Proměnlivého boha, vědce, který kdysi dávno přišel na to, jak přemístit svou mysl do nově vytvořeného těla. Čímž ovšem celá lapálie teprve začala.

Ačkoliv jeho technologie výroby těl se zlepšila, zůstal po celém procesu jeden malý problém. Každé odložené tělo totiž získalo nové, vlastní vědomí. Zpočátku je vědec, nyní již bůh, adoptoval jako své děti, ale po pár desítkách až stovkách nově přibylých členů se každá rodinná oslava pokazí. Navíc, s každou změnou těla je bůh odtažitější, bezcitnější a vypočítavější.

Místo vřelé náruče tak přišlo odvržení a zapomnění, které doplnila další hrozba. Pravidelné střídání tělesných schránek a celkový chaos v tom, kdo je mrtvý a kdo ne probudil kosmickou entitu jménem Zármutek. Tak nyní jde jak pro Proměnlivém bohu, tak po jeho odvržených schránkách. A v tu chvíli přicházíte na scénu vy. Či spíše padáte z pořádně velké výšky. Jedna z použitých a opuštěných tělesných schránek, jíž její stvořitel nijak nemiluje a Zármutek ji chce zničit…

Když odhlédneme od příjemně netradiční zápletky, stojí za připomenutí, že Torment: Tides of Numenera je tahové RPG od studia inXile, které by mělo oslovit všechny fanoušky staromilských, izometrických her tohoto žánru. Vyjde 28. února na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: sci-fi fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.